Przyjdź na Publiczny Różaniec i pomódl się z nami – oto daty, godziny i miejsca

2017-11-30 00:00:00
Przyjdź na Publiczny Różaniec i pomódl się z nami – oto daty, godziny i miejsca
Krucjata Młodych wraz z Instytutem Ks. Piotra Skargi kontynuuje dzieło organizacji publicznych Modlitw Różańcowych w największych miastach Polski. W grudniu zapraszamy na siedem takich wydarzeń.

Publiczne Różańce cieszą się wśród wiernych rosnącym zainteresowaniem. Jest to praktyka obecna w wielu innych krajach, m. in. w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Jeśli zatem ten piękny, katolicki obyczaj może rozkwitnąć w dużo trudniejszych dla katolickiej mniejszości warunkach bytowania zachodnich społeczeństw, dlaczego nie mógłby rozkwitnąć na stałe w naszym kraju?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest obecność i ofiara modlitewna. Poniżej zamieszczamy listę miast, w których w miesiącu grudniu organizowane są publiczne Modlitwy Różańcowe.
 

2 grudnia 2017 (sobota): Bytom – Publiczny Różaniec,na Rynku, godz. 12:00.
 

3 grudnia 2017 (niedziela): Warszawa – Publiczny Różaniec, ul. Krakowskie Przedmieście 64, godz. 19:00.

4 grudnia 2017 (poniedziałek): Słupsk – Publiczny Różaniec w intencji zadośćuczynienia za grzech sodomii i jego promocję, przed Urzędem Miasta, godz. 16:30.

9 grudnia 2017 (sobota): Wrocław – Publiczny Różaniec, Rynek przy szklanej fontannie, godz. 16:00.

12 grudnia 2017 (wtorek): Białystok Publiczny Różaniec, Rynek Kościuszki, godz. 19:00.

13 grudnia 2017 (środa): Kraków Publiczny Różaniec,Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha, godz. 17:00.

13 grudnia 2017 (środa): Gdańsk Publiczny Różaniec, przed Nowym Ratuszem, ul. Wały Jagiellońskie 1, godz. 17:30.

Jak mawiał błogosławiony papież Pius IX, „Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!”.

Serdecznie zapraszamy!



PiotrSkarga.pl


We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.