Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!

wrzesień 2019
Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!

Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!

Ponad 55 tysięcy Polaków za pośrednictwem serwisu popierajmy.pl stanęło w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i podpisało naszą petycję poparcia. Uczestnicy akcji wyrazili w ten sposób solidarność z krakowskim metropolitą, który stał się celem bezpardonowych ataków ze strony środowisk LGBT. 3 września Prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał abp. Jędraszewskiemu wyjątkową księgę poparcia z nazwiskami uczestników tej wspaniałej inicjatywy.

Podczas kazania w bazylice Mariackiej w Krakowie, wygłoszonego w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, metropolita krakowski podkreślił, że właśnie z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska, na którą przyszło nam czekać bardzo długo. Arcybiskup odniósł się też do współczesnych zagrożeń.

Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział abp Jędraszewski.

Za słowa prawdy i krytykę niebezpiecznej ideologii LGBT, arcybiskup Marek Jędraszewski był obrażany, straszony usunięciem z życia publicznego, a nawet… więzieniem!

W odpowiedzi na nagonkę skierowaną przeciw wiernemu prawdzie metropolicie krakowskiemu, wydawany przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi portal popierajmy.pl uruchomił akcję „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim!”. Solidarność z hierarchą odważnie ostrzegającym przed współczesnymi zagrożeniami wyraziło ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy osób.

Pięćdziesiąt pięć tysięcy nazwisk osób wspierających arcybiskupa znalazło się w wyjątkowej księdze poparcia. We wtorek trzeciego września prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał ją abp. Markowi Jędraszewskiemu.