Przeciwko usuwaniu Krzyża – katolicy mobilizują się przez serwis Protestuj.pl

2019-12-18
Przeciwko usuwaniu Krzyża – katolicy mobilizują się przez serwis Protestuj.pl

Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.

 

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem oraz SLD, a także zasiadającej w Sejmie w klubie Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Co ciekawe, dotychczas posłowie Platformy Obywatelskiej dystansowali się od jawnych prób usunięcia symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Czy teraz wszystko się zmieni?

 

Sygnatariusze petycji nie czekają na dalsze kroki wrogów Krzyża i już teraz rozpoczęli stanowczy protest. Każda podpisana petycja wysyłana jest drogą e-mailową do przewodniczących sejmowych frakcji: Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy i Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, a także do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.


W treści petycji możemy przeczytać m.in.: „Pragnę Panu przypomnieć, że Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym, lecz znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego. Narodu, który zrodził się z decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu Chrztu Świętego. Narodu, który za ten znak i za wiarę chrześcijańską wielokrotnie dawał idące w milionach świadectwo i ofiarę życia”.

 

Sygnatariusze protestu zwracają także uwagę, że obecność Krzyża na sali obrad Sejmu w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji RP, co znajduje potwierdzenie w licznych opiniach prawnych. Rozpowszechniający takie poglądy posłowie ignorują ekspertyzy, wykazując jedynie skrajnie złą wolę i manipulując opinią publiczną.

 

„W związku z tym domagam się wycofania członków Pana klubu z wszelkich inicjatyw mających na celu zakwestionowanie obecności Krzyża w Sejmie” – tak brzmi podsumowujące petycję żądanie jej sygnatariuszy. List można podpisać i wysłać za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

Przypomnijmy, iż w październiku 2011 roku z inicjatywą usunięcia Krzyża z sali obrad Sejmu wystąpił ówczesny poseł, o skrajnie antychrześcijańskich poglądach, Janusz Palikot. W odpowiedzi powstała petycja przeciwko usuwaniu Krzyża, którą podpisało ponad 60 tysięcy osób. Przez media społecznościowe przelała się fala oburzenia zachowaniem Palikota. Na podstawie zamówionych ekspertyz prawno-konstytucyjnych ówczesny Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zdecydowała o pozostawieniu Krzyża na swoim miejscu.

PiotrSkarga.pl

 

Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi ma przyjemność udostępnić wszystkim naszym Przyjaciołom, Korespondentom i Czytelnikom bezpłatny audiobook, zawierający nabożeństwo Gorzkich Żali w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.
W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna.
„Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i dlatego będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga” – mówi w programie „Prawy Prosty” wiceprezes Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii.