Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

2019-08-12
Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a program wydarzenia jest niezwykle bogaty. Na przybyłych czekają m.in. gotowanie w misyjnej kuchni, przymierzanie strojów z dalekich krajów, strzelanie z łuku, zabawy taneczne i konkursy, nauka gry na bębenkach afrykańskich, mecz piłki nożnej (o godz. 16:00 ), nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, malowanie twarzy i wiele innych.

 

Piknik Misyjny to też doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat misji. 25 sierpnia będzie można na żywo usłyszeć świadectwa misjonarzy, m.in. o. Krzysztofa Zębika, który na co dzień posługuje w Sudanie Południowym.

 

Więcej informacji na temat pikniku można uzyskać na Facebooku: https://www.facebook.com/events/644190846046113

 

Podczas wydarzenia zbierane będą ofiary, które zostaną przekazane na potrzeby misji w Sudanie Południowym i wsparcie działających tam grup parafialnych.

 

Wstęp wolny!

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.