Liczna delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi wzięła udział w piętnastym Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Pod hasłem "Polsko, walcz o swoje dzieci!" przemaszerowała w niedzielę 26 maja duża grupa obrońców życia. Nie zabrakło rodzin z dziećmi i wspaniałej atmosfery wspólnoty wartości.
2024-05-27 00:00:00
Wobec skandalicznej decyzji warszawskiego ratusza, który zakazuje eksponowania w urzędach, w tym nawet na biurkach pracowników (!), symboli religijnych, nasza reakcja musi być stanowcza. Nie pozwolimy na łamanie praw gwarantowanych nam Konstytucją i rugowanie katolicyzmu z przestrzeni publicznej! W naszym apelu do Rafała Trzaskowskiego domagamy się wycofania haniebnego zarządzenia.
2024-05-27 00:00:00
Zapraszamy do obejrzenia prelekcji poświęconej życiu świętego Franciszka. To niezwykła podróż przez bogactwa, podróże i wreszcie osobistą autorefleksję duchową i w konsekwencji nawrócenie do roli biedaczyny z Asyżu i założyciela wielkiego zakonu. O. Andrzej Zając OFMConv był gościem krakowskiego Klubu "Polonia Christiana".
2023-07-17 00:00:00
27 września 2023 r., wspominając 411. rocznicę śmierci naszego Patrona, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi złożyła wieńce przy ołtarzu bocznym w kościele pw. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem tego wielkiego kapłana na placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. Dziękując Bogu za owoce pracowitego i oddanego Kościołowi życia ks. Piotra Skargi sięgajmy jak najczęściej po mądrość płynącą z Jego dzieł. O zawartym w nich przekazie warto pamiętać szczególnie w trudnych momentach dla naszej Ojczyzny.
2023-10-02 00:00:00
- Afrykanie mają bardzo żywe poczucie sacrum. Do kwestii religijnych podchodzą bardzo poważnie. Nie ma tam miejsca na lekkie i rozrywkowe podejście jak u nas – oni mają pełną świadomość, że w kościele oddaje się cześć Prawdziwemu Bogu – mówi Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w rozmowie z red. nacz. magazynu Jerzym Wolakiem.
maj - czerwiec 2024
Wielu z nas ma wielkie nabożeństwo do świętego Józefa. Prosimy go o pomoc między innymi w problemach rodzinnych czy w sytuacjach trudnych. Dlaczego tak się dzieje? Nie mamy przecież o nim większej wiedzy, bo i Ewangelie poświęciły mu niewiele miejsca.
Marzec/kwiecień 2024
Red. Arkadiusz Stelmach w kolejnym odcinku programu "Rewolucja i kontrrewolucja" mówi o nowym obliczu antyludzkiej rewolucji. Lęk i panika - to uczucia aktualnie najbardziej pożądane przez sterników globalnego chaosu. Jak szerokie kręgi społeczne zdołają tą drogą podporządkować swoim planom?
2024-05-06
Nasze media społecznościowe
SKCh im. Ks. Piotra Skargi na Facebooku
Nasze Stowarzyszenie na trwałe wpisało się do grona organizacji walczących o szacunek dla religii i ostrzegających przed próbami wypierania zasad chrześcijańskich z życia publicznego i prywatnego. O inicjatywach i akcjach podejmowanych przez SKCh dowiecie się Państwo także na Facebooku.