Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu.
2021-04-22
Po siedmiu miesiącach od czasu bardzo dobrze przyjętej przez naszych Przyjaciół kampanii „Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!” postanowiliśmy przeprowadzić drugą jej edycję. Rozmachem przebiła ona swoją poprzedniczkę, trafiając aż do 328 000 Polaków!
2021-05-05
Gilead już istnieje? Ten serial wcale nie opowiada o żadnej katolickiej dystopii. To jest świat islamu - mówi red. Łukasz Karpiel w rozmowie z red. Tomaszem D. Kolankiem na antenie PCh24TV.
2021-04-29
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi powstało 20 lat temu. W tym czasie dzięki naszym darczyńcom, przyjaciołom i sympatykom, broniliśmy wartości chrześcijańskich w życiu publicznym, wspólnie służąc misji budzenia sumień Polaków.
2019-12-03
- Bóg wywyższy Polskę w potędze i świętości. Na pewno, gdyż – jak sam wyznał – Polskę szczególnie umiłował. Ale nie bezwarunkowo – w Jego zapowiedzi brzmi wszak wyraźnie spójnik określający warunek: „jeżeli” – pisze redaktor naczelny Jerzy Wolak w najnowszym numerze „Polonia Christiana”. Temat przewodni 79 numeru brzmi „Stąd wyjdzie iskra”.
marzec - kwiecień 2021
Kończy się Wielki Post. Przed nami Wielki Tydzień, którego apogeum stanowi Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w sposób szczególny nasza myśl biegnie w kierunku Golgoty i Najświętszej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.
marzec/kwiecień 2021
Dzięki ofiarności płynącej z Polski, a konkretnie od darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, ojcowie benedyktyni mogli przeprowadzić niezbędną renowację kościoła i dzwonnicy w Nursji. Miasto narodzin św. Benedykta znów może godnie przyjmować pielgrzymów z całego świata.
2021-02-26
Nasze media społecznościowe
SKCh im. Ks. Piotra Skargi na Facebooku
Nasze Stowarzyszenie na trwałe wpisało się do grona organizacji walczących o szacunek dla religii i ostrzegających przed próbami wypierania zasad chrześcijańskich z życia publicznego i prywatnego. O inicjatywach i akcjach podejmowanych przez SKCh dowiecie się Państwo także na Facebooku.