1,5 tys. osób na Marszu dla Życia w Budapeszcie

2011-12-29 00:00:00
1,5 tys. osób na Marszu dla Życia w Budapeszcie


"Pokój w łonach matek" – pod takim hasłem półtora tysiąca osób manifestowało w Budapeszcie we wspomnienie Świętych Młodzianków. W Marszu dla Życia, który przeszedł w środę ulicami stolicy Węgier, wzięły także udział delegacje z innych państw europejskich, w tym liczna grupa z Polski.

Jak relacjonuje „Nasz Dziennik”, obrońcy życia zebrali się o godz. 14.00 na placu 15 Marca. Marsz rozpoczął się Mszą Świętą. Po przywitaniu uczestnicy manifestacji przeszli pod pomnik św. Stefana, pierwszego króla Węgier, a później przed pałac prezydencki. W dłoniach trzymali róże symbolizujące dzieci, które straciły życie w wyniku aborcji. Europejski Marsz dla Życia w Budapeszcie był inicjatywą dr. Imre Taglasyego z Human Life International z Węgier.

Wśród obrońców życia, którzy na budapesztański marsz przybyli z Polski, były osoby m.in. ze Szczecina, Nowogardu i Choszczna. Wyjazd zorganizowały: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, Human Life International Polska, a także Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Szczecinie. Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, organizator wyjazdu, zaznaczył, że naszemu kontynentowi potrzeba nowej energii. – Europa potrzebuje tej energii, zaangażowania w obronę dzieci poczętych, a wiele państw z nadzieją patrzy w stronę Polski, która może być iskrą rozwoju ruchów pro-life – podkreślił kapłan.

Według węgierskich obrońców życia, na skutek aborcji w ich kraju życie straciło ponad 6 milionów dzieci. Rząd Węgier podejmuje trudne wyzwanie przywracania fundamentalnych wartości i praw człowieka, konsekwentnie staje w obronie godności i życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Za kilka dni zacznie obowiązywać nowa konstytucja, która jasno określa stanowisko prawa wobec życia człowieka, przypominając, że "godność ludzka jest nienaruszalna”. „Każdy człowiek ma prawo do życia i do ludzkiej godności, a ochrona życia płodu obowiązuje od momentu poczęcia" – stwierdza nowa ustawa zasadnicza.

Źródło: „Nasz Dziennik”

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.