Ambasada brytyjska w Polsce promuje homoseksualizm

2009-06-09 00:00:00
Ambasada brytyjska w Polsce promuje homoseksualizm

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Ric Todd spotka się dziś w Warszawie z organizatorami Parady Równości, która odbędzie się w stolicy w sobotę 13 czerwca. Brytyjski dyplomata zademonstruje w ten sposób „poparcie rządu Zjednoczonego Królestwa dla praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgender (LGBT)”.

Jak informuje brytyjska placówka dyplomatyczna w Warszawie, spotkanie odbędzie się w rezydencji ambasadora o godz. 15.00. W trakcie spotkania ambasador Ric Todd przekaże organizatorom egzemplarz „Brytyjskiego przewodnika po zagadnieniach dotyczących lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych oraz ich praw” w języku polskim. Przewodnik, który jest adaptacją poradnika LGBT wydanego przez brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych (FCO), został przetłumaczony przy wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Warszawie.

Wielka Brytania angażuje się w promowanie praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych w Wielkiej Brytanii i za granicą. Razem z Polską z zadowoleniem wsparliśmy zeszłoroczne oświadczenie odczytane na forum ONZ, wyrażające niepokój w związku łamaniem praw człowieka z powodu orientacji seksualnej – stwierdził ambasador Ric Todd.

Według brytyjskiego dyplomaty, prawa człowieka stosują się tak samo do każdego człowieka, bez względu na „orientację seksualną” czy „tożsamość płciową”. – Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wezmą udział w sobotniej paradzie będą mieć satysfakcję z tego wydarzenia i sprzeciwu wobec homofobii i dyskryminacji, jaki wyraża ono w swym przesłaniu. Życzymy wszystkim uczestnikom szczęśliwej, spokojnej i udanej parady – powiedział ambasador.

Na znak poparcia dla warszawskiej Parady Równości w czerwcu 2008 r. nad ambasadą brytyjską zawisła tęczowa flaga.

PiotrSkarga.pl

Wyślij protest do ambasadora Wielkiej Brytanii

1. SKOPIUJ, PODPISZ I WYŚLIJ PONIŻSZY TEKST NA E-MAIL: : malgorzata.smierzycka@fco.gov.uk i info@britishembassy.pl

2. MOŻESZ GO TEŻ WYDRUKOWAĆ I PODPISANY WYSŁAĆ FAXEM LUB POCZTĄ
3. PRZEŚLIJ TĘ WIADOMOŚĆ ZNAJOMYM

Jego Ekscelencja
Ric Todd
Ambasador Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce
Al. Róż 1
00-556 Warszawa

tel.: (48 22) 311 00 00
fax: (48 22) 311 03 11


Szanowny Panie Ambasadorze

Z oburzeniem przyjąłem fakt, że Ambasada Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce udzieliła oficjalnego wsparcia organizatorom tzw. „Parady Równości” w Warszawie, która ma przejść ulicami stolicy mojego kraju 13 czerwca 2009 r.
Jak powszechnie wiadomo „Parada Równości” organizowana jest od kilku lat w Warszawie przez radykalne środowiska homoseksualne, których celem jest promowanie zachowań niezgodnych z polską tradycją, kulturą i przekonaniami religijnymi większości Polaków. Zaangażowanie się w to skandaliczne przedsięwzięcie placówki dyplomatycznej odczytuję jako ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski i nadużywanie gościnności.
Czy brytyjskim władzom i Brytyjczykom, zależy na tym, aby Wielka Brytania – kraj należący do kręgu cywilizacji chrześcijańskiej, była kojarzona przez Polaków, jako państwo oficjalnie wspierające nachalną propagandę dewiacyjnych zachowań seksualnych?
W związku z powyższym wyrażam swój stanowczy protest i wzywam Pana do zaniechania wszelkich działań wspierających barbarzyńskie zachowania homoseksualistów w moim kraju. Zachowania, które nie przystają do polskiej i europejskiej spuścizny cywilizacyjnej.


Podpis

Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).