Amerykanie wysłali ponad 18 mln prezerwatyw do Peru w ramach ”pomocy medycznej”

2010-11-19 00:00:00
Amerykanie wysłali ponad 18 mln prezerwatyw do Peru w ramach ”pomocy medycznej”

Amerykańska administracja w ramach pomocy USAID wysłała do Peru ponad 18 mln prezerwatyw. O sprawie informuje na swojej stronie internetowej episkopat Peru.

„To straszny wstyd, że ministerstwo zdrowia wspiera masową dystrybucję prezerwatyw uzyskanych w ramach amerykańskiego programu pomocowego USAID, gdyż zachęca w ten sposób do nieodpowiedzialnego korzystania z seksualności, przede wszystkim młodych ludzi” – napisał na stronie internetowej abp Piura Antonio Eguren, który pełni także funkcję przewodniczącego episkopalnej komisji ds. rodziny.

Hierarcha przypomniał, że seksualność nie może ograniczać się tylko do nieodpowiedzialnych aktów seksualnych całkowicie oddzielonych od prokreacji i małżeństwa. Wezwał by odrzucić tego rodzaju „politykę, która promuje kulturę banalizującą ludzką seksualność”.

Podobnie zareagował kard. Juan Luis Cipriani. Hierarcha skrytykował rząd, który zamiast zapewnienia odpowiedniej edukacji młodych ludzi i całego społeczeństwa rozdaje im prezerwatywy, by dochodziło do jeszcze większej liczby nadużyć i molestowań. – Takie postępowanie jest całkowicie sprzeczne z nauką Jezusa – podkreślił kard. Cipriani. 

Istnieje wiele badań, które potwierdzają, że promocja prezerwatyw sprzyja tylko rozwiązłości, szerzeniu się chorób przenoszonych drogą płciową, a nie zapobiega im. Przyczynia się także do rodzenia się większej liczby dzieci poza małżeństwem itp.

Na oficjalnej stronie USAID można przeczytać, że przekazane prezerwatywy mają przyczynić się do obniżenia wskaźnika urodzeń w Peru, przez co rząd zaoszczędzi znaczne środki, które będą mogły być wykorzystane na zapewnienie usług zdrowotnych w kraju. Prezerwatywy sklasyfikowano jako „pomoc medyczną”, którą USA udzieliły Peru.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.