Amerykański sędzia nieugięty w obronie prawa naturalnego

2011-02-09 00:00:00
Amerykański sędzia nieugięty w obronie prawa naturalnego

Sąd apelacyjny w stanie Ohio uznał, że ekspozycja, znajdująca się na sali sądowej sądu okręgowego, zawierająca Dziesięć Przykazań Bożych wraz z komentarzami, potępiającymi relatywizm moralny, narusza konstytucję USA.

Sąd apelacyjny uznał, że sędzia sądu okręgowego w stanie Ohio, James DeWeese narusza pierwszą poprawkę do konstytucji i łamie prawa osób, które znajdują się w sali sądowej. Sędzia zamieścił ekspozycję, zawierającą Dziesięć Przykazań Bożych, a także własne komentarze na temat relatywizmu moralnego oraz właściwego postępowania sądowego.

Sędzia DeWeese napisał m.in., że: „W Stanach Zjednoczonych istnieje konflikt pomiędzy szalejącymi filozofiami prawnymi a moralnymi. Ten konflikt istnieje pomiędzy moralnym relatywizmem a moralnym absolutyzmem.” Plakat z taką treścią zawisł na sali sądowej w 2006 r. Dalej czytamy.: „Coraz bardziej zmierzamy w kierunku moralnego relatywizmu. Wszystkie prawa regulują kwestie moralności. Pytanie tylko, o jaką moralność chodzi? Skoro moralność opiera się na wierze, nie ma czegoś takiego jak neutralność religijna w prawie lub moralności. Ostatecznie istnieją tylko dwie perspektywy: albo Bóg jest ostatecznym autorytetem i uznajemy jego niezmienne standardy zachowania, albo człowiek jest ostatecznym autorytetem i uznajemy normy zachowania zmieniające się według upodobań jednostek lub społeczeństwa.

Sąd apelacyjny postanowił nie uznać tłumaczenia sędziego DeWeese zapewniającego, iż nie chciał narzucać swoich przekonań religijnych, a jedynie wyrazić pogląd na temat dwóch zwalczających się filozofii prawnych. Jego tłumaczenia uznano za „zawstydzające”.

Sędzia DeWeese znany jest z umieszczania plakatów, propagujących idee niezmiennego prawa naturalnego. W 2000 r. sąd apelacyjny zmusił go do usunięcia ekspozycji Dziesięciu Przykazań Bożych, którą - jak tłumaczył - umieścił, aby wyrazić przekonanie, że prawo pochodzi zarówno od Boga, jak i człowieka, jednak ostatecznym autorytetem jest Bóg.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.