Amnesty International szydzi z kard. Janisa Pujatsa

2008-09-12 00:00:00

W sierpniu organizacja Amnesty International uczestniczyła w paradzie homoseksualistów w Belfaście, znieważając Kościół katolicki oraz jego hierarchów. Dyrektor oddziału Amnesty International w Belfaście przyznał, że grupa wykorzystała paradę, by uderzyć w łotewskiego kardynała Janisa Pujatsa, arcybiskupa Rygi. Hierarcha jest znany ze zdecydowanego sprzeciwu wobec działań ruchu homoseksualnego na Łotwie – donosi portal LifeSiteNews.com.

Amnesty International – założona przez katolików, pozornie neutralna religijnie i politycznie organizacja broniąca praw człowieka, już dawno zmieniła swoje oblicze i postanowiła wspierać ruch homoseksualny oraz żądania kobiet domagających się „prawa” do aborcji.

Akcja w Belfaście, podczas której obrażano Kościół i jego przedstawicieli była szczególnie prowokacyjna. Organizacja umieściła na swojej stronie internetowej zdjęcie z parady, obrazujące homoseksualistę przebranego w strój kardynalski. Dyrektor Amnesty International w Belfaście Patrick Corrigan przyznał, że akcja ta miała na celu ośmieszenie arcybiskupa Rygi kard. Janisa Pujatsa.

Amnesty wsparła także wykład biorącego udział w paradzie brytyjskiego homoseksualisty Petera Tatchella, którego wyssane z palca opinie nt. rzekomego homoseksualizmu - kard. Newmana, który ma być niebawem ogłoszonym świętym - obiegły cały świat.

W liście do katolickiego działacza Gregory Carlina dyrektor oddziału Amnesty w Belfaście napisał: „Rozumiem, że pan MagLochlainn (prezes Stowarzyszenia Praw Gejów w Irlandii Północnej) zgłosił być może satyryczne, ale jednocześnie poważne uwagi odnosząc się do prób kard. Rygi Janisa Pujatsa, które mają na celu zakazanie urządzania parad gejowskich przez rząd łotewski”. MagLochlainn jechał na paradzie na zdezelowanym skuterze z banerem, na którym widniał napis: „Miłość jest prawem człowieka”, oraz nazwa i logo Amnesty International.

Kardynał Pujats jest zaciekle atakowany przez homoseksualistów w całej Europie za to, że zdecydowanie sprzeciwia się organizowaniu parad homoseksualnych na Łotwie. W maju 2007 r. opublikował list w gazecie „Ritienda”, w którym można było przeczytać, że zachowanie homoseksualne jest „całkowitą deprawacją w sferze seksualnej” oraz, że jest „nienaturalną formą prostytucji”. Potępił obnażanie się i demonstrowanie swojej seksualności, które są częścią obchodów parad homoseksualnych.

W e-mailu Corrigana czytamy także, że udział Amnesty International w paradzie w Belfaście miał być wyrazem solidarności ze wspólnotami homoseksualnymi w krajach Europy wschodniej, w których są one dyskryminowane i prześladowane. Corrigan podziękował burmistrzowi Belfastu za wsparcie w zorganizowaniu antykatolickiej parady oraz za popieranie społeczeństwa pluralistycznego.

Po paradzie, stosowne listy do burmistrza Toma Hartleya wysłali różni politycy i działacze katoliccy, wyrażając swój sprzeciw wobec obrażania kardynała i z powodu jej wybitnie antykatolickiego charakteru. Carlin zwrócił się do komisji udzielającej pozwoleń na demonstracje, aby wyraźnie określiła kryteria, które nie pozwolą na znieważanie członków hierarchii katolickiej podczas parad i demonstracji.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już za kilka tygodni w Sanktuarium św. Rity w Cascii przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi po raz kolejny powierzą wszelkie sprawy i złożą bukiety róż w imieniu osób biorących udział w akcji „Święta Rito, przyjdź nam z pomocą!” Dołącz do naszej kampanii, aby otrzymać nadzwyczajne łaski od św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.