Apel o obronę Afryki przed propagandą homoseksualizmu
2012-03-02 00:00:00
Przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum, kard. Robert Sarah uważa, że europejscy i amerykańscy biskupi muszą bardziej stanowczo przeciwstawiać się prohomoseksualnej polityce ONZ i Zachodu względem krajów afrykańskich. W ten sposób odniósł się on do niedawnych deklaracji Ban Ki-moona, Hilary Clinton i Davida Camerona, którzy domagają się od krajów Czarnego Lądu zniesienia dyskryminacji homoseksualistów, uzależniając od tego dalszą pomoc humanitarną.
Kard. Sarah zauważył, że Afryka tej pomocy potrzebuje, w związku z czym ma związane ręce. Przeciwko narzucaniu Afrykańczykom zachodniej mentalności muszą zatem występować biskupi na Zachodzie. Tymczasem hierarcha kościelna rzadko zabiera głos. - Biskupi odezwali się jedynie w Hiszpanii, ale w krajach takich jak Niemcy, Belgia czy Francja nie upomnieli się o nas ani słowem ? zaznacza pochodzący z Gwinei szef watykańskiej dykasterii charytatywnej.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).