„Brońmy Arcybiskupa Dzięgi”. Pamiątkowa księga z podpisami poparcia trafiła do rąk metropolity

2020-05-27
„Brońmy Arcybiskupa Dzięgi”. Pamiątkowa księga z podpisami poparcia trafiła do rąk metropolity

Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.

 

Akcja „Brońmy Arcybiskupa Dzięgi” została zorganizowana na platformie protestuj.pl po tym jak Pasterz Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej został zaatakowany przez środowisko „Tygodnika Powszechnego” i Szymona Hołownię, ubiegającego się o urząd prezydenta. Metropolitę fałszywie oskarżono o narażanie życia ludzkiego, herezję, obrażono go i potępiono za list pasterski, w którym przypomniał naukę Kościoła o przyjmowaniu Komunii św. 

 

Tymczasem Arcybiskup nie działał w sprzeczności z zaleceniami wydanymi na czas koronawirusa. Zachęcał wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy św. w kościele i przyjąć Ciało Pana w taki sposób jak zwykle - na kolanach i do ust. Wcześniej hierarcha w swoich wypowiedziach wielokrotnie przypominał o czci należnej Najświętszemu Sakramentowi i wskazywał, że Kościół zachęca, by pierwszą postawą w momencie przyjmowania Komunii Świętej, była postawa klęcząca.

 

W akcji „Brońmy Arcybiskupa Dzięgi” udział wzięło blisko 19 tys. osób. Ich nazwiska zostały umieszczone w pamiątkowej księdze, która została przekazana na ręce Arcybiskupa przez Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę, członków zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi.

 

Ksiądz Arcybiskup w czasie spotkania przekazał wyrazy podziękowania zarówno dla sygnatariuszy petycji, jak i organizatorom akcji.

Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w ramach kampanii „Kaplice dla Sudanu”, właśnie zakończyły się prace przy budowie kaplicy w miejscowości Piirciok w Sudanie Południowym. Niedługo świątynia przyjmie wezwanie Chrystusa Króla, a wkrótce po ustaniu epidemii koronawirusa odbędzie się jej konsekracja.