Byliśmy na Narodowym Marszu dla Życia w słowackich Koszycach!

2024-09-23 00:00:00
Byliśmy na Narodowym Marszu dla Życia w słowackich Koszycach!
W niedzielę 22 września 2024 r. ulicami Koszyc przeszedł niezwykle liczny, słowacki Narodowy Marsz dla Życia. Miło nam poinformować, iż w Marszu udział wzięli przedstawiciele naszego Stowarzyszenia, jak również Instytutu Ordo Iuris oraz Centrum Życia i Rodziny.

Marsz został zorganizowany przez grupę słowackich organizacji pro-life, których partnerem w tym dziele była m.in. fundacja Slovakia Christiana. Zadbano o to, aby to podniosłe wydarzenie nie ograniczało się do samego przemarszu. Już bowiem o godz. 10 odprawiono pierwszą tego dnia Mszę Świętą dla uczestników Marszu. Przewodniczył jej metropolita koszycki abp Bernard Bober. Po zakończeniu Najświętszej Ofiary na manifestantów czekały liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Nie zabrakło konkursów i rywalizacji sportowych. O godz. 12:00 zaś można było wysłuchać okolicznościowego koncertu pod figurą Matki Bożej Niepokalanej.

Sam Marsz rozpoczął się o godz. 13:30. W jego trakcie głos zabierali przedstawiciele organizacji walczących o prawo do życia od poczęcia. W przemarszu widoczna była reprezentacja naszego Stowarzyszenia, która niosła baner oraz biało-czerwone flagi. Później, o godz. 18:00 odprawiono kolejną Eucharystię, tym razem z udziałem szeregu biskupów słowackich.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Według organizatorów na pochodzie pojawiło się około 30 tysięcy manifestantów. Zachęcamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


piotrskarga.pl
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.