Chłopiec w oknie życia w święto Świętych Młodzianków

2011-12-29 00:00:00
Chłopiec w oknie życia w święto Świętych Młodzianków

Kolejna matka zdecydowała się urodzić dziecko i oddać je do „okna życia”, dając mu tym samym szansę na życie właśnie. To czwarty przypadek w Ełku, gdy matka nie decyduje się zabić dziecka w swoim łonie, ale rodzi je i anonimowo oddaje pod opiekę ludzi dobrej woli.


- Chłopczyk został położony w oknie życia około godz. 1.00 w nocy, w czasie wpisującym się w przeżywanie świąt Bożego Narodzenia oraz wspomnienie rzezi niewiniątek. To jak uratowanie jednego dziecka spod ręki Heroda – zaznacza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.


Od wielu lat właśnie w święto Świętych Młodzianków odbywa się w Ełku marsz w obronie życia. - W tym roku ten dzień ma szczególną wymowę. Oprócz marszu mamy także świadectwo, że życie zostało uratowane, że działanie łaski Bożej i Ducha Świętego owocuje w codzienności, co ukazuje również sens modlitwy o życie – podkreśla ks. Kruczyński.


To czwarte dziecko położone w "oknie życia" w Ełku, a piąte pozostawione w tym szczególnym miejscu na terenie diecezji ełckiej, w której funkcjonują w sumie trzy "okna życia" (Ełk, Giżycko, Suwałki).

 

Źródło: naszdziennik.pl 

Modlimy się do Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny, do wielu mniej lub bardziej popularnych świętych, ale czy nie zapominamy o nim? A on jest przy nas przez całe nasze życie: „rano, wieczór, we dnie, w nocy”, gotowy, aby zawsze pomagać nam w podążaniu prostą drogą do Nieba. Nasz Anioł Stróż! Pamiętajmy o nim i dajmy mu szansę zajęcia się naszymi problemami za sprawą kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną”.
2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.