Victoria Childress, cukiernik z Des Moines w stanie Iowa grzecznie odmówiła parze lesbijek wykonania tortu weselnego na ich uroczystość „ślubną”. Kobieta wytłumaczyła, że nie może tego zrobić, ze względu na wyznawaną religię chrześcijańską. Urażone lesbijki postanowiły uprzykrzyć jej życie. Childress otrzymuje nieprzyjemne telefony i e-maile.
Stan Iowa zalegalizował tzw. małżeństwa osób tej samej płci w 2009 roku. Decyzję o ich prawnym uznaniu podjął stanowy Sąd Najwyższy. Kongresmeni przyjęli z kolei ustawy, które zabraniają dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną”, w zakresie zatrudnienia, edukacji, mieszkalnictwa i zakwaterowania komunalnego.
Lesbijki Trina Vodraska i Sievers Janelle udzieliły miejscowej telewizji wywiadu, w którym żaliły się, że właścicielka firmy cukierniczej nie zgodziła się upiec im tortu weselnego. Przekonywały, że są „zszokowane" odmową. Kobiety podkreślały, że było to „bardzo poniżające doświadczenie”. – To tak jakby ktoś karał nas za to, że próbujemy z nim robić interesy – mówiła jedna z nich.
Victoria Childress, która prowadzi mały zakład cukierniczy przy domu, wyjaśniła, że odmówiła przygotowania tortu dla pary homoseksualnej, ze względu na przekonania religijne. Zarówno ona, jak i lesbijki twierdzą, że rozmowa odbyła się w spokojnej atmosferze. – Nie upiekłam im tortu ze względu na moje przekonania dotyczące ich stylu życia. To jest moje prawo jako właściciela firmy, a nie próba ich dyskryminacji – wyjaśniła Childress.
Miejscowa stacja telewizyjna doniosła, że para jeszcze nie zdecydowała, czy złoży pozew do sądu. Jak na razie, lesbijki wydały oficjalne oświadczenie, w którym nazwały Childress „bigotką”.
Właścicielka cukierni żali się na nagonkę której jest ofiarą. Świadczą o tym liczne e-maile, które zawierają obelżywe treści. Podczas rozmowy z dziennikarzem stacji Fox News, kobieta zapewniła, że jest bardzo silna, i że zamierza zdecydowanie walczyć w obronie swoich przekonań.
Coraz częściej w Stanach Zjednoczonych chrześcijańskie firmy, świadczące usługi hotelarskie, fotograficzne, cukiernicze, kwieciarskie i inne są pozywane do sądu przez homoseksualistów, którzy zarzucają im dyskryminację.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy