Czwarty finał akcji Twoja lilia w Fatimie. Byliśmy tam z liliami i zwojem!

2019-10-30
Czwarty finał akcji Twoja lilia w Fatimie. Byliśmy tam z liliami i zwojem!

Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.

 

Słoneczna niedziela, 13 października 2019 roku była dla portugalskiej Fatimy wyjątkowa. Być może ta wyjątkowość w najmniejszym stopniu objawiła się w pogodzie, która tego dnia spłatała figla synoptykom wieszczącym ulewne deszcze w tej okolicy. Z kolei najbardziej poruszający był widok ogromnych tłumów wiernych, którzy wypełnili fatimski plac i okoliczne ulice.

 

Tego dnia minęło równo 102 lata od słynnego Cudu Słońca w Fatimie i zarazem ostatniego objawienia Matki Bożej trojgu pastuszkom. Rocznica ta co roku wywołuje ogromne emocje i motywuje katolików z całego świata do nawiedzenia fatimskiego sanktuarium. Tłumy, jakie pojawiły się tym razem, wypadałoby szacować w setkach tysięcy. Dla nas szczególnie krzepiący był słyszany z wielu stron język ojczysty, zwiastujący liczną obecność rodaków w Fatimie.

 

W tej niezwykłej scenerii, niedługo po Aniele Pańskim, na plac przed sanktuarium przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. To właśnie na dzień 13 października zaplanowany został czwarty już finał akcji Twoja lilia w Fatimie, w ramach której polscy katolicy przekazują przed oblicze Matki Bożej Fatimskiej przepiękne białe lilie jako wspólne wotum wdzięczności za opiekę duchową i wszelkie łaski oraz ofiara serca czyniąca zadość wszelkim zniewagom i bluźnierstwom, które w polskich realiach 2019 roku tak często uderzały w naszego Zbawiciela i jego Najświętszą Matkę.

 

Tym razem, w ciągu zaledwie czterech miesięcy, udało nam się zebrać potężny bukiet złożony z 2900 lilii. Kwiaty te sfotografowaliśmy na tle Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie i złożyliśmy u stóp figury Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień – tej  z której wychodzą uroczyste procesje ku czci Maryi.

 

Do Fatimy przywieźliśmy także zdobiony 5-metrowy zwój, zawierający imiona i nazwiska wszystkich uczestników tej edycji akcji. Wraz z nim przynieśliśmy Matce Bożej wszystkie podziękowania, prośby, troski i zmartwienia naszych Przyjaciół, którzy w ten sposób zawierzyli siebie Fatimskiej Pani. Zwój zaprezentowaliśmy na placu, w bazylice oraz w Kaplicy Objawień. W każdym z tych miejsc budził on żywe zainteresowanie pątników, podobnie jak lilie, wokół których szybko gromadził się tłum zainteresowanych akcją. Wśród naszych rozmówców dominowały pytania o inicjatywę i możliwość wzięcia w niej udziału w przyszłości.

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia, oprócz uroczystego złożenia kwiatów i zwoju z nazwiskami Darczyńców w Kaplicy Objawień, odmówili także modlitwę różańcową w intencji wszystkich uczestników akcji oraz wzięli udział we Mszy Świętej. Nie zabrakło także serdecznych rozmów z przedstawicielami Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz posługującymi tam wolontariuszami, którzy poprosili o przekazanie polskim wiernym pozdrowień i zachęcili do ponownego nawiedzenia tego cudownego miejsca objawień Matki Bożej.

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z czwartego finału akcji Twoja lilia w Fatimie w dziale Kampanie na naszej stronie. Tam też opublikowaliśmy klip wideo dokumentujący złożenie 2900 lilii wraz z ozdobnym zwojem w Kaplicy Objawień w Fatimie. Zachęcamy również do regularnego odwiedzania strony PiotrSkarga.pl, gdzie będziemy informować o kolejnej edycji kampanii.


Do tych z Państwa, którzy chcą w pierwszej kolejności otrzymać informację o uruchomieniu nowej edycji akcji Twoja lilia w Fatimie i tym samym dołączyć do licznego grona wiernych, którzy jak dotąd złożyli już w Fatimie łącznie 17 873 lilie, kierujemy prośbę o kliknięcie w ten link i dołączenie do grona Korespondentów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Informacja o nowej edycji akcji trafi do Państwa priorytetowo drogą e-mailową.

 

Przypominamy, iż każdy wysyłający swoje lilie do Fatimy za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia, otrzymuje w prezencie dostęp do e-booka Fatimska Pani, zawierającego m.in. opisy objawień Matki Bożej i Tajemnic Fatimskich, a także wiadomości o akcjach Stowarzyszenia, w których propagujemy Orędzie Fatimskie wśród Polaków.

 

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!