Czwarty finał akcji Twoja lilia w Fatimie. Byliśmy tam z liliami i zwojem!

2019-10-30
Czwarty finał akcji Twoja lilia w Fatimie. Byliśmy tam z liliami i zwojem!

Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.

 

Słoneczna niedziela, 13 października 2019 roku była dla portugalskiej Fatimy wyjątkowa. Być może ta wyjątkowość w najmniejszym stopniu objawiła się w pogodzie, która tego dnia spłatała figla synoptykom wieszczącym ulewne deszcze w tej okolicy. Z kolei najbardziej poruszający był widok ogromnych tłumów wiernych, którzy wypełnili fatimski plac i okoliczne ulice.

 

Tego dnia minęło równo 102 lata od słynnego Cudu Słońca w Fatimie i zarazem ostatniego objawienia Matki Bożej trojgu pastuszkom. Rocznica ta co roku wywołuje ogromne emocje i motywuje katolików z całego świata do nawiedzenia fatimskiego sanktuarium. Tłumy, jakie pojawiły się tym razem, wypadałoby szacować w setkach tysięcy. Dla nas szczególnie krzepiący był słyszany z wielu stron język ojczysty, zwiastujący liczną obecność rodaków w Fatimie.

 

W tej niezwykłej scenerii, niedługo po Aniele Pańskim, na plac przed sanktuarium przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. To właśnie na dzień 13 października zaplanowany został czwarty już finał akcji Twoja lilia w Fatimie, w ramach której polscy katolicy przekazują przed oblicze Matki Bożej Fatimskiej przepiękne białe lilie jako wspólne wotum wdzięczności za opiekę duchową i wszelkie łaski oraz ofiara serca czyniąca zadość wszelkim zniewagom i bluźnierstwom, które w polskich realiach 2019 roku tak często uderzały w naszego Zbawiciela i jego Najświętszą Matkę.

 

Tym razem, w ciągu zaledwie czterech miesięcy, udało nam się zebrać potężny bukiet złożony z 2900 lilii. Kwiaty te sfotografowaliśmy na tle Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie i złożyliśmy u stóp figury Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień – tej  z której wychodzą uroczyste procesje ku czci Maryi.

 

Do Fatimy przywieźliśmy także zdobiony 5-metrowy zwój, zawierający imiona i nazwiska wszystkich uczestników tej edycji akcji. Wraz z nim przynieśliśmy Matce Bożej wszystkie podziękowania, prośby, troski i zmartwienia naszych Przyjaciół, którzy w ten sposób zawierzyli siebie Fatimskiej Pani. Zwój zaprezentowaliśmy na placu, w bazylice oraz w Kaplicy Objawień. W każdym z tych miejsc budził on żywe zainteresowanie pątników, podobnie jak lilie, wokół których szybko gromadził się tłum zainteresowanych akcją. Wśród naszych rozmówców dominowały pytania o inicjatywę i możliwość wzięcia w niej udziału w przyszłości.

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia, oprócz uroczystego złożenia kwiatów i zwoju z nazwiskami Darczyńców w Kaplicy Objawień, odmówili także modlitwę różańcową w intencji wszystkich uczestników akcji oraz wzięli udział we Mszy Świętej. Nie zabrakło także serdecznych rozmów z przedstawicielami Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz posługującymi tam wolontariuszami, którzy poprosili o przekazanie polskim wiernym pozdrowień i zachęcili do ponownego nawiedzenia tego cudownego miejsca objawień Matki Bożej.

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z czwartego finału akcji Twoja lilia w Fatimie w dziale Kampanie na naszej stronie. Tam też opublikowaliśmy klip wideo dokumentujący złożenie 2900 lilii wraz z ozdobnym zwojem w Kaplicy Objawień w Fatimie. Zachęcamy również do regularnego odwiedzania strony PiotrSkarga.pl, gdzie będziemy informować o kolejnej edycji kampanii.


Do tych z Państwa, którzy chcą w pierwszej kolejności otrzymać informację o uruchomieniu nowej edycji akcji Twoja lilia w Fatimie i tym samym dołączyć do licznego grona wiernych, którzy jak dotąd złożyli już w Fatimie łącznie 17 873 lilie, kierujemy prośbę o kliknięcie w ten link i dołączenie do grona Korespondentów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Informacja o nowej edycji akcji trafi do Państwa priorytetowo drogą e-mailową.

 

Przypominamy, iż każdy wysyłający swoje lilie do Fatimy za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia, otrzymuje w prezencie dostęp do e-booka Fatimska Pani, zawierającego m.in. opisy objawień Matki Bożej i Tajemnic Fatimskich, a także wiadomości o akcjach Stowarzyszenia, w których propagujemy Orędzie Fatimskie wśród Polaków.

 

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w ramach kampanii „Kaplice dla Sudanu”, właśnie zakończyły się prace przy budowie kaplicy w miejscowości Piirciok w Sudanie Południowym. Niedługo świątynia przyjmie wezwanie Chrystusa Króla, a wkrótce po ustaniu epidemii koronawirusa odbędzie się jej konsekracja.