Czwarty finał akcji Twoja lilia w Fatimie. Byliśmy tam z liliami i zwojem!

2019-10-30
Czwarty finał akcji Twoja lilia w Fatimie. Byliśmy tam z liliami i zwojem!

Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.

 

Słoneczna niedziela, 13 października 2019 roku była dla portugalskiej Fatimy wyjątkowa. Być może ta wyjątkowość w najmniejszym stopniu objawiła się w pogodzie, która tego dnia spłatała figla synoptykom wieszczącym ulewne deszcze w tej okolicy. Z kolei najbardziej poruszający był widok ogromnych tłumów wiernych, którzy wypełnili fatimski plac i okoliczne ulice.

 

Tego dnia minęło równo 102 lata od słynnego Cudu Słońca w Fatimie i zarazem ostatniego objawienia Matki Bożej trojgu pastuszkom. Rocznica ta co roku wywołuje ogromne emocje i motywuje katolików z całego świata do nawiedzenia fatimskiego sanktuarium. Tłumy, jakie pojawiły się tym razem, wypadałoby szacować w setkach tysięcy. Dla nas szczególnie krzepiący był słyszany z wielu stron język ojczysty, zwiastujący liczną obecność rodaków w Fatimie.

 

W tej niezwykłej scenerii, niedługo po Aniele Pańskim, na plac przed sanktuarium przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. To właśnie na dzień 13 października zaplanowany został czwarty już finał akcji Twoja lilia w Fatimie, w ramach której polscy katolicy przekazują przed oblicze Matki Bożej Fatimskiej przepiękne białe lilie jako wspólne wotum wdzięczności za opiekę duchową i wszelkie łaski oraz ofiara serca czyniąca zadość wszelkim zniewagom i bluźnierstwom, które w polskich realiach 2019 roku tak często uderzały w naszego Zbawiciela i jego Najświętszą Matkę.

 

Tym razem, w ciągu zaledwie czterech miesięcy, udało nam się zebrać potężny bukiet złożony z 2900 lilii. Kwiaty te sfotografowaliśmy na tle Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie i złożyliśmy u stóp figury Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień – tej  z której wychodzą uroczyste procesje ku czci Maryi.

 

Do Fatimy przywieźliśmy także zdobiony 5-metrowy zwój, zawierający imiona i nazwiska wszystkich uczestników tej edycji akcji. Wraz z nim przynieśliśmy Matce Bożej wszystkie podziękowania, prośby, troski i zmartwienia naszych Przyjaciół, którzy w ten sposób zawierzyli siebie Fatimskiej Pani. Zwój zaprezentowaliśmy na placu, w bazylice oraz w Kaplicy Objawień. W każdym z tych miejsc budził on żywe zainteresowanie pątników, podobnie jak lilie, wokół których szybko gromadził się tłum zainteresowanych akcją. Wśród naszych rozmówców dominowały pytania o inicjatywę i możliwość wzięcia w niej udziału w przyszłości.

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia, oprócz uroczystego złożenia kwiatów i zwoju z nazwiskami Darczyńców w Kaplicy Objawień, odmówili także modlitwę różańcową w intencji wszystkich uczestników akcji oraz wzięli udział we Mszy Świętej. Nie zabrakło także serdecznych rozmów z przedstawicielami Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz posługującymi tam wolontariuszami, którzy poprosili o przekazanie polskim wiernym pozdrowień i zachęcili do ponownego nawiedzenia tego cudownego miejsca objawień Matki Bożej.

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z czwartego finału akcji Twoja lilia w Fatimie w dziale Kampanie na naszej stronie. Tam też opublikowaliśmy klip wideo dokumentujący złożenie 2900 lilii wraz z ozdobnym zwojem w Kaplicy Objawień w Fatimie. Zachęcamy również do regularnego odwiedzania strony PiotrSkarga.pl, gdzie będziemy informować o kolejnej edycji kampanii.


Do tych z Państwa, którzy chcą w pierwszej kolejności otrzymać informację o uruchomieniu nowej edycji akcji Twoja lilia w Fatimie i tym samym dołączyć do licznego grona wiernych, którzy jak dotąd złożyli już w Fatimie łącznie 17 873 lilie, kierujemy prośbę o kliknięcie w ten link i dołączenie do grona Korespondentów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Informacja o nowej edycji akcji trafi do Państwa priorytetowo drogą e-mailową.

 

Przypominamy, iż każdy wysyłający swoje lilie do Fatimy za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia, otrzymuje w prezencie dostęp do e-booka Fatimska Pani, zawierającego m.in. opisy objawień Matki Bożej i Tajemnic Fatimskich, a także wiadomości o akcjach Stowarzyszenia, w których propagujemy Orędzie Fatimskie wśród Polaków.

 

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.
25 października aktywiści LGBT zamierzają przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję tzw. „tęczowego piątku”. Na terenie placówek edukacyjnych w całej Polsce może dojść do licznych prób homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zbiera podpisy pod petycją do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz wszystkich kuratoriów w naszym kraju, w której Polacy sprzeciwiają się propagowaniu dewiacji wśród najmłodszych.