Czy Synod Biskupów może być zagrożeniem dla wiernych?

2019-04-11 00:00:00
Czy Synod Biskupów może być zagrożeniem dla wiernych?

Zebrane w tej książce teksty mówią o gwałtownym procesie niezrozumiałych zmian w Kościele katoickim. Dotknęły one w ostatnich latach niemal wszystkich dziedzin życia duchowego i moralnego. Z tego powodu znani publicyści magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności. W tej dyskusji kolejnym etapem jest ogłoszenie adhortacji "Amoris Laetitia". Książka ta stanowi diagnozę sytuacji, w jakiej znalazła się dziś katolicka etyka seksualna. 

We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).
Coroczny Marsz dla Życia i Rodziny to coś więcej niż wydarzenie dla mieszkańców Krakowa – to dzień, w którym obrońcy życia, rodziny oraz praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi wartościami, przybywający z różnych regionów, gromadzą się licznie na krakowskich ulicach, aby wyrazić społeczny głos w walce o przyszłość całego narodu. To właśnie ci ludzie – mamy nadzieję, że razem z Państwem – dają piękne świadectwo w obronie najwyższych wartości.
Warszawski Klub Polonia Christiana zaprasza na polityczne podsumowanie pierwszego półrocza 2026 roku w ramach programu "Prawy prosty PLUS" z udziałem publiczności!
Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z Jackiem Kotulą pt. "Cuda Świętego Charbela". Spotkanie będzie połączone z prezentacją relikwii "mnicha z Libanu".
Klub "Polonia Christiana" w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem - wybitnym historykiem, zajmującym się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945.