Czy Synod Biskupów może być zagrożeniem dla wiernych?

2019-04-11
Czy Synod Biskupów może być zagrożeniem dla wiernych?

Zebrane w tej książce teksty mówią o gwałtownym procesie niezrozumiałych zmian w Kościele katoickim. Dotknęły one w ostatnich latach niemal wszystkich dziedzin życia duchowego i moralnego. Z tego powodu znani publicyści magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności. W tej dyskusji kolejnym etapem jest ogłoszenie adhortacji "Amoris Laetitia". Książka ta stanowi diagnozę sytuacji, w jakiej znalazła się dziś katolicka etyka seksualna. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w wielu polskich miastach. W kwietniu odwiedzimy Olsztyn, Białystok, Poznań, Kraków, Warszawę i Wrocław.
Zapraszamy do udziału w kolejnych publicznych Różańcach w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. W najbliższych tygodniach wspólnie będziemy modlić się między innymi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy w Gdańsku.