Dajcie rozmawiać! Pilna petycja do prezesa TVP Jacka Kurskiego

2021-04-22 00:00:00
Dajcie rozmawiać! Pilna petycja do prezesa TVP Jacka Kurskiego
Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu. 

Pod tym linkiem można przejść do strony dajcierozmawiac.pl, a na niej podpisać i wysłać do prezesa TVP Jacka Kurskiego petycję o przywrócenie programu "Warto rozmawiać".

Ów program z 12 kwietnia do tego stopnia wzburzył zarząd publicznej telewizji, że nie pozwolił on na emisję kolejnego odcinka. Redaktor Pospieszalski oraz pozostali uczestnicy programu głośno punktowali straszącego Polaków Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, nieskuteczny i bezprawny lockdown, spowodowaną tym zapaść systemu ochrony zdrowia i ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów, a także Narodowy Program Szczepień, który wcale nie zatrzymał choroby.

Gorzka prawda na temat nieudolnej polityki rządu oburzyła Joannę Lichocką, posłankę PiS. W efekcie jej donosu na Pospieszalskiego, tydzień później zablokowano emisję nowego odcinka. Komisja Etyki TVP wydała natomiast absurdalny komunikat, który głosi, iż w programie „naruszono zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”.

Tego typu praktyki narażają Telewizję Publiczną na śmieszność i przypominają cenzurę stosowaną w Rosji czy Korei Północnej, czego zapewne wolałby Pan uniknąć – piszą w mocnych słowach internauci do prezesa TVP, Jacka Kurskiego, przywołując też cenzurę znaną z czasów PRL-u i blokowanie pluralizmu w mediach, a zwłaszcza w telewizji publicznej, opłacanej przez wszystkich podatników.

Dlatego właśnie powstał pilny apel do prezesa Jacka Kurskiego, by ten natychmiast przywrócił na antenę program „Warto rozmawiać” i zadbał o możliwość prezentowania różnych poglądów w telewizji publicznej. Serdecznie zachęcamy do podpisania tej petycji każdego, komu zależy na dobrym wydatkowaniu pieniędzy z jego podatków. Wiemy również, że podpisy pod petycją zostaną dodatkowo przesłane do poseł Joanny Lichockiej.

PiotrSkarga.pl

Klub "Polonia Christiana" w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem - wybitnym historykiem, zajmującym się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945.
Już za niecały miesiąc, 13 czerwca 2026 roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Maryi Królowej Polski, w imieniu wszystkich uczestników kampanii Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette! złoży w tym francuskim sanktuarium specjalne karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Matki Bożej. To ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć na wezwanie Maryi i złożyć osobisty akt oddania Jej swoich spraw.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.