Dania: Większość uczniów w szkołach specjalnych to dzieci islamskich imigrantów

2011-12-06 00:00:00
Dania: Większość uczniów w szkołach specjalnych to dzieci islamskich imigrantów

Ostatnie informacje z Danii mówią o tym, że dzieci imigrantów, z małżeństw między kuzynami, stanowią tam większość w szkołach dla dzieci upośledzonych umysłowo i opóźnionych w rozwoju.

Małżeństwa zawierane między kuzynami są bardzo powszechne w społecznościach imigrantów i znajduje to odzwierciedlenie w liczbie dzieci z takich małżeństw w szkołach dla opóźnionych w rozwoju. Nowe dane z Kopenhagi pokazują, że w szkołach w Engskolen, Fensmark i Frederiksgars, które są szkołami dla dzieci upośledzonych oraz opóźnionych umysłowo, sześcioro na dziesięcioro uczniów jest dwujęzycznych.
 
W całym świecie arabskim średnio 45 procent (w niektórych regionach nawet 70) małżeństw jest obecnie zawieranych w obrębie tej samej rodziny. Zjawisko to jest dozwolone przez prawo małżeńskie islamu, określone w Koranie 4:23-34, przez co szariat daje na nie przyzwolenie.
 
W Pakistanie 70 procent wszystkich zawieranych małżeństw to związki między kuzynami pierwszego stopnia (tzw. „małżeństwo krewnych”), a w Turcji stanowią one 25-30 procent.
 
Zdaniem psychologów, obniżenie inteligencji, choroby psychiczne i niski status, które wynikają z trudności dotykających wiele muzułmańskich dzieci w wyniku chowu wsobnego, może zwiększyć szanse na nakłonienie takich osób na przykład do przeprowadzania zamachów samobójczych.


Źródło: Bibula.com
 
Modlimy się do Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny, do wielu mniej lub bardziej popularnych świętych, ale czy nie zapominamy o nim? A on jest przy nas przez całe nasze życie: „rano, wieczór, we dnie, w nocy”, gotowy, aby zawsze pomagać nam w podążaniu prostą drogą do Nieba. Nasz Anioł Stróż! Pamiętajmy o nim i dajmy mu szansę zajęcia się naszymi problemami za sprawą kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną”.
2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.