Dlaczego Stowarzyszenie Ks. Skargi publikuje billboardy "Stop Komunii Św. na rękę"? Ten raport rozwiewa wątpliwości

2020-09-30 00:00:00
Dlaczego Stowarzyszenie Ks. Skargi publikuje billboardy "Stop Komunii Św. na rękę"? Ten raport rozwiewa wątpliwości

Akcja informacyjna rozpoczęta 1 października br. przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w sprawie Komunii Świętej na rękę może u niektórych katolików budzić pytania lub wątpliwości. Dlatego też prezentujemy Państwu niezwykły raport, składający się z imponującej liczby 47 artykułów, które opublikowano na stronach portalu PCh24.pl. To wartościowa lektura, wyjaśniająca najbardziej pobożne i zarazem zdroworozsądkowe podejście do kwestii przyjmowania Ciała Chrystusa z należną czcią.

 

Ogólnoświatowa panika społeczna związana z hasłami „koronawirus” i „COVID-19”, do rozpętania której przyczyniły się liczne ośrodki medialne i czołowi politycy, wpłynęła na wiele ludzkich zachowań. Jedną z takich rewolucyjnych tendencji społecznych obserwujemy na własnych oczach, gdyż dzieje się ona w polskich kościołach. Oto bowiem katolicy licznie odchodzą od tradycyjnej formy przystępowania do Komunii Świętej, sięgając po wzbudzający poważne i uzasadnione kontrowersje sposób „na rękę”.

 

Nasz sprzeciw wobec udzielania Komunii Świętej „na rękę” wynika zarówno z głębokiego przekonania o zagrożeniu profanacją Ciała Chrystusa, jak i z braku logicznego uzasadnienia takiego postępowania ze względów higienicznych i epidemicznych, Przy udzielaniu Komunii Świętej „na rękę” mamy bowiem sytuację, gdy wierny przyjmujący Hostię dotyka Ją rękami, stykającymi się z różnymi powierzchniami – ławek, krzeseł, klamek itp.

Rozpoczynając kampanię „STOP Komunii Świętej na rękę!” oddajemy w Państwa ręce raport specjalny, przygotowany przez redakcję portalu PCh24.pl. Nasi dziennikarze przygotowali dla Państwa zestawienie aż 47 artykułów, które odnoszą się m.in. do:

- jednoznacznego obalenia argumentów za przyjmowaniem Komunii Św. „na rękę” i wykazania błędów w rozumowaniu zwolenników tej formy;

- argumentów za pobożnym przyjmowaniem Komunii Świętej i adorowaniem Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie;

- opinii światowej sławy autorytetów teologicznych, wypowiadających się w sprawie Komunii Świętej „do ust” oraz postaw i opinii hierarchów Kościoła na przestrzeni dekad;

- nieporozumień, manipulacji i kłamstw stosowanych przy uzasadnianiu przyjmowania Ciała Chrystusa „na rękę" argumentowanych występowaniem koronawirusa i choroby COVID-19;

- genezy przyjmowania Komunii Świętej „na rękę” z ukazaniem różnić w dochowaniu staranności i dbałości w pierwszych wiekach chrześcijaństwa i współcześnie.

Serdecznie zachęcamy do lektury artykułów zawartych w raporcie, przekazywania i przesyłania ich do Państwa bliskich, rodzin i znajomych w celu upowszechnienia religijnych i logicznych argumentów, przemawiających za dochowaniem tradycyjnej formy przyjmowania Ciała Chrystusa.

Pod tym linkiem można zapoznać się z raportem liczącym 47 tekstów, dostępnym w serwisie PCh24.pl.


PiotrSkarga.pl

 

We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).
Coroczny Marsz dla Życia i Rodziny to coś więcej niż wydarzenie dla mieszkańców Krakowa – to dzień, w którym obrońcy życia, rodziny oraz praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi wartościami, przybywający z różnych regionów, gromadzą się licznie na krakowskich ulicach, aby wyrazić społeczny głos w walce o przyszłość całego narodu. To właśnie ci ludzie – mamy nadzieję, że razem z Państwem – dają piękne świadectwo w obronie najwyższych wartości.
Warszawski Klub Polonia Christiana zaprasza na polityczne podsumowanie pierwszego półrocza 2026 roku w ramach programu "Prawy prosty PLUS" z udziałem publiczności!
Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z Jackiem Kotulą pt. "Cuda Świętego Charbela". Spotkanie będzie połączone z prezentacją relikwii "mnicha z Libanu".
Klub "Polonia Christiana" w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem - wybitnym historykiem, zajmującym się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945.