Dlaczego Stowarzyszenie Ks. Skargi publikuje billboardy "Stop Komunii Św. na rękę"? Ten raport rozwiewa wątpliwości

2020-09-30
Dlaczego Stowarzyszenie Ks. Skargi publikuje billboardy "Stop Komunii Św. na rękę"? Ten raport rozwiewa wątpliwości

Akcja informacyjna rozpoczęta 1 października br. przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w sprawie Komunii Świętej na rękę może u niektórych katolików budzić pytania lub wątpliwości. Dlatego też prezentujemy Państwu niezwykły raport, składający się z imponującej liczby 47 artykułów, które opublikowano na stronach portalu PCh24.pl. To wartościowa lektura, wyjaśniająca najbardziej pobożne i zarazem zdroworozsądkowe podejście do kwestii przyjmowania Ciała Chrystusa z należną czcią.

 

Ogólnoświatowa panika społeczna związana z hasłami „koronawirus” i „COVID-19”, do rozpętania której przyczyniły się liczne ośrodki medialne i czołowi politycy, wpłynęła na wiele ludzkich zachowań. Jedną z takich rewolucyjnych tendencji społecznych obserwujemy na własnych oczach, gdyż dzieje się ona w polskich kościołach. Oto bowiem katolicy licznie odchodzą od tradycyjnej formy przystępowania do Komunii Świętej, sięgając po wzbudzający poważne i uzasadnione kontrowersje sposób „na rękę”.

 

Nasz sprzeciw wobec udzielania Komunii Świętej „na rękę” wynika zarówno z głębokiego przekonania o zagrożeniu profanacją Ciała Chrystusa, jak i z braku logicznego uzasadnienia takiego postępowania ze względów higienicznych i epidemicznych, Przy udzielaniu Komunii Świętej „na rękę” mamy bowiem sytuację, gdy wierny przyjmujący Hostię dotyka Ją rękami, stykającymi się z różnymi powierzchniami – ławek, krzeseł, klamek itp.

Rozpoczynając kampanię „STOP Komunii Świętej na rękę!” oddajemy w Państwa ręce raport specjalny, przygotowany przez redakcję portalu PCh24.pl. Nasi dziennikarze przygotowali dla Państwa zestawienie aż 47 artykułów, które odnoszą się m.in. do:

- jednoznacznego obalenia argumentów za przyjmowaniem Komunii Św. „na rękę” i wykazania błędów w rozumowaniu zwolenników tej formy;

- argumentów za pobożnym przyjmowaniem Komunii Świętej i adorowaniem Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie;

- opinii światowej sławy autorytetów teologicznych, wypowiadających się w sprawie Komunii Świętej „do ust” oraz postaw i opinii hierarchów Kościoła na przestrzeni dekad;

- nieporozumień, manipulacji i kłamstw stosowanych przy uzasadnianiu przyjmowania Ciała Chrystusa „na rękę" argumentowanych występowaniem koronawirusa i choroby COVID-19;

- genezy przyjmowania Komunii Świętej „na rękę” z ukazaniem różnić w dochowaniu staranności i dbałości w pierwszych wiekach chrześcijaństwa i współcześnie.

Serdecznie zachęcamy do lektury artykułów zawartych w raporcie, przekazywania i przesyłania ich do Państwa bliskich, rodzin i znajomych w celu upowszechnienia religijnych i logicznych argumentów, przemawiających za dochowaniem tradycyjnej formy przyjmowania Ciała Chrystusa.

Pod tym linkiem można zapoznać się z raportem liczącym 47 tekstów, dostępnym w serwisie PCh24.pl.


PiotrSkarga.pl

 

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.
Wielkoformatowa kampania propagująca przyjmowanie w sposób tradycyjny Najświętszego Sakramentu w katolickim kraju nie powinna budzić zdziwienia. Występując jako wierni świeccy zabieramy głos, upominając się o niezbywalne prawa wszystkich katolików. Czynimy to w sposób odpowiadający zaleceniom Kościoła, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami.
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.