Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

2019-12-08
Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.

Była to wyjątkowa Msza św. również z innego powodu. Do społeczności wiernych przyjęto podczas niej troje dzieci. Na mocy Chrztu św. Kościół w Sudanie Południowym powiększył się o nowych wiernych, pozostając w szczególnej łączności ze swoimi przyjaciółmi z Polski. To jednak nie jedyna uroczystość, jaka miała wtedy miejsce. Kilkorgu miejscowym dzieciom ojciec Zębik udzielił również pierwszej Komunii świętej. Odtąd będą w pełni uczestniczyć w Eucharystycznej ofierze Chrystusa.


Sudańczycy są wdzięczni Darczyńcom, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi przyczynili się do tego, że wkrótce będą mogli modlić się w godnych warunkach.

 

To już drugi raz, jak katolicy z Sudanu modlili się za Przyjaciół Stowarzyszenia. Pierwsza Msza św. w ich intencji została odprawiona 10 października we wspomnienie św. Daniela Comboniego, o czym także informowaliśmy. Ojciec Krzysztof Zębik również prosi wszystkich polskich Przyjaciół o modlitwę za dzieło misji w Sudanie Południowym, aby na przekór wszelkim trudnościom udało się wybudować dwie kaplice w Piirciok i Kowic. 

O akcji można przeczytać w dziale Kampanie.

 

www.PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na premierę filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”, która odbędzie się już 28 listopada o godzinie 18.30 w kinie Kinoteka Multiplex, Pl. Defilad w Warszawie. Ten niezwykle wartościowy dokument opowiada o licznych niebezpieczeństwach związanych z uczłowieczaniem zwierząt i zezwierzęcaniem ludzi.