Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

2019-12-08 00:00:00
Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.

Była to wyjątkowa Msza św. również z innego powodu. Do społeczności wiernych przyjęto podczas niej troje dzieci. Na mocy Chrztu św. Kościół w Sudanie Południowym powiększył się o nowych wiernych, pozostając w szczególnej łączności ze swoimi przyjaciółmi z Polski. To jednak nie jedyna uroczystość, jaka miała wtedy miejsce. Kilkorgu miejscowym dzieciom ojciec Zębik udzielił również pierwszej Komunii świętej. Odtąd będą w pełni uczestniczyć w Eucharystycznej ofierze Chrystusa.


Sudańczycy są wdzięczni Darczyńcom, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi przyczynili się do tego, że wkrótce będą mogli modlić się w godnych warunkach.

 

To już drugi raz, jak katolicy z Sudanu modlili się za Przyjaciół Stowarzyszenia. Pierwsza Msza św. w ich intencji została odprawiona 10 października we wspomnienie św. Daniela Comboniego, o czym także informowaliśmy. Ojciec Krzysztof Zębik również prosi wszystkich polskich Przyjaciół o modlitwę za dzieło misji w Sudanie Południowym, aby na przekór wszelkim trudnościom udało się wybudować dwie kaplice w Piirciok i Kowic. 

O akcji można przeczytać w dziale Kampanie.

 

www.PiotrSkarga.pl

– Tak wielka jest godność duszy, że każda ma ku obronie Anioła Stróża – zauważył pewnego razu św. Hieronim ze Strydonu, Doktor Kościoła, który zasłynął m.in. tym, że przetłumaczył Pismo Święte z greki i hebrajskiego na łacinę, tworząc tzw. Wulgatę.
– Do Apostolatu Fatimy należę od kilku miesięcy. Dlaczego podjąłem taką decyzję? Bo uważam, że Maryja nas do tego wzywa – mówi pan Stanisław, pochodzący z województwa lubelskiego.
– Jej medalik rozdawać, gdzie tylko się da: dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach – pisał sto lat temu o. Maksymilian Kolbe. Biorąc sobie te słowa do serca, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Dar Maryi”, propagującą Cudowny Medalik. Weź w niej udział!
Instytut Myśli Pro-Life wraz ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową tematycznie konferencję „The Ethical Frontiers of Biomedical Science”. Już 18 października w Krakowie – wstęp wolny!
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą – powiedziała Najświętsza Maryja Panna do św. Brygidy Szwedzkiej. Do tej obrończyni i pocieszycielki dusz naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu kierujemy naszą najnowszą kampanię „Światło Pamięci – Twoja modlitwa za bliskich zmarłych”. Pomóż swoim bliskim zmarłym, zostając jej uczestnikiem.