Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

2019-12-08
Druga Msza św. w Sudanie Południowym za naszych Darczyńców

Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.

Była to wyjątkowa Msza św. również z innego powodu. Do społeczności wiernych przyjęto podczas niej troje dzieci. Na mocy Chrztu św. Kościół w Sudanie Południowym powiększył się o nowych wiernych, pozostając w szczególnej łączności ze swoimi przyjaciółmi z Polski. To jednak nie jedyna uroczystość, jaka miała wtedy miejsce. Kilkorgu miejscowym dzieciom ojciec Zębik udzielił również pierwszej Komunii świętej. Odtąd będą w pełni uczestniczyć w Eucharystycznej ofierze Chrystusa.


Sudańczycy są wdzięczni Darczyńcom, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi przyczynili się do tego, że wkrótce będą mogli modlić się w godnych warunkach.

 

To już drugi raz, jak katolicy z Sudanu modlili się za Przyjaciół Stowarzyszenia. Pierwsza Msza św. w ich intencji została odprawiona 10 października we wspomnienie św. Daniela Comboniego, o czym także informowaliśmy. Ojciec Krzysztof Zębik również prosi wszystkich polskich Przyjaciół o modlitwę za dzieło misji w Sudanie Południowym, aby na przekór wszelkim trudnościom udało się wybudować dwie kaplice w Piirciok i Kowic. 

O akcji można przeczytać w dziale Kampanie.

 

www.PiotrSkarga.pl

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania się z wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.
W niedzielę 2 lutego w Bazylice pw. Bożego Ciała w Krakowie odbyła się Msza Święta za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy wsparli nasze kampanie planowane na 2020 rok.
Nie w środę, lecz w czwartek 6 lutego odbędzie się zapowiadane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia, gdzie prelegent wygłosi wykład pt. „Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.