Duchowość ignacjańska i jej walory w obecnych, trudnych czasach – zaproszenie na prelekcje ojca Idziaka

2022-11-23 00:00:00
Duchowość ignacjańska i jej walory w obecnych, trudnych czasach – zaproszenie na prelekcje ojca Idziaka

Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.


Ojciec Piotr Idziak jest jezuitą. Wielu ceni jego walory jako kierownika duchowego i rekolekcjonisty, którego ciepły głos i bogata wiedza teologiczna łączą się we wciągającym przekazie. Zaskakuje mądrością i odczytywaniem znaków czasu, o czym będą Państwo mogli już wkrótce przekonać się osobiście podczas spotkań, które organizujemy w Szczecinie.

 

Warto również wspomnieć, iż o. Piotr Idziak na co dzień jest zadomowiony w Kaliszu, gdzie prowadzi rekolekcje ignacjańskie. Nim zajął się tą posługą, był związany z młodzieżą studencką, jako duszpasterz akademicki. Prowadził m.in. rekolekcje w formie warsztatowej dla zakochanych i narzeczonych według programu ruchu „Spotkania małżeńskie”.

 

Mamy dla Państwa zaproszenia na dwa spotkania z o. Idziakiem, które odbędą się pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” w Szczecinie. Zatytułowaliśmy je: „Medytacja ignacjańska w teorii i praktyce”. Pierwsze odbędzie się w czwartek 1 grudnia 2022 r. o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Drugie odbędzie się w czwartek 8 grudnia, w tym samym miejscu, również o godz. 19:15. Przypominamy, iż na spotkania naszego szczecińskiego Klubu PCh wstęp jest wolny!

 


PiotrSkarga.pl


- Różnimy się dzisiaj od współczesnego świata zachodniego wyłącznie tym, że pozostaliśmy wierni wielu zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, której tam już po prostu nie ma – stwierdził podczas dwudniowej konferencji środowisk konserwatywnych „Zderzenie Kulturowe w UE 2022” Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Dokąd zmierza Europa i dlaczego ma w niej nie być miejsca dla wartości chrześcijańskich – takie pytania nasuwają się po spotkaniu środowisk konserwatywnych, które odbyło się 26 i 27 listopada w Warszawie.
W sobotę 3 grudnia 2022 r. w Krakowie rozpoczyna się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, która zainaugurowana będzie Mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako jeden z podmiotów wspierających wędrówkę Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Krakowie, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
„Wielki kapitał a sprawa polska” - pod takim tytułem już w piątek 2 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Naszym prelegentem będzie znany m.in. z wyróżniających się publikacji w piśmie „Polonia Christiana” dr Jakub Wozinski. Zapowiada się niezwykle ciekawy wykład i dyskusja, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.
Procedowana w Radzie Miasta Krakowa uchwała o objęciu całego miasta tzw. Strefą Czystego Transportu budzi wielkie kontrowersje i sprzeciw osób, widzących absurdalność pseudoekologicznych rozwiązań, które uderzają w właścicieli pojazdów, głównie w tych biedniejszych. Negatywnie o pomyśle władz Krakowa wypowiedzieli się już radni z Dzielnicy II Grzegórzki (jednej z centralnych dzielnic miasta), przyjmując w związku z tym specjalną uchwałę.