Dzwon „Głos Nienarodzonych” w Małopolsce. Sercem obudzić serca

2021-08-06
Dzwon „Głos Nienarodzonych” w Małopolsce. Sercem obudzić serca

Serca dzwonów biją nawołując wiernych do kościołów, biją w ważnych chwilach dla narodu i lokalnych społeczności, biją też na trwogę, gdy wokół źle się dzieje albo nadciąga niebezpieczeństwo. Niech odwiedziny „Dzwonu – Głos Nienarodzonych” w Małopolsce będą dla nas czasem refleksji nad problemami stojącymi przed naszym narodem w XXI wieku, w szczególności z narastającą walką przeciw życiu dzieci poczętych.

 

Królewskie miasto Kraków, pełne góralskiego ducha Zakopane i papieskie Wadowice – to miasta, w których będziemy gościć „Dzwon – Głos Nienarodzonych”. Dzwon został wykonany z inicjatywy fundacji „Życiu Tak” przez Pracownię Ludwisarską w Przemyślu.

Głos niewinnych

Bicie dzwonu, które będzie mógł wzbudzić każdy przechodzień, będzie symbolicznym głosem niewinnych dzieci, którym nie dano szansy przyjścia na świat.

Drgania serca dzwonu i jego rezonans w powietrzu mają obudzić serca tych, którzy nie godzą się na dokonywane wciąż zabójstwa dzieci poczętych, traktowanych przez zwolenników aborcji jako nie-ludzie. Tysiące zabijanych w Polsce i miliony w świecie dzieci w łonie matek chciałyby krzyczeć do zatwardziałych sumień o tym, że też chcą żyć, też chcą cieszyć się swoimi rodzicami, słyszeć bicie serca matki i głos ojca. O tym wszystkim pomyślmy, gdy usłyszymy wołanie „Dzwonu – Głos Nienarodzonych”.

Zaczęło się od Watykanu

23 września 2020 roku w Watykanie Ojciec Święty Franciszek jako pierwszy poruszył serce dzwonu i pobłogosławił go, kierując do wszystkich mieszkańców Ziemi następujące przesłanie:

„Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie.

Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.”

Trafić do ludzkich serc

Wsłuchując się w słowa z Watykanu i wzmocnieni tym przesłaniem chcemy, by dźwięk tego dzwonu był wysłuchany również w Małopolsce, by wzmocnił wszystkich, którym nie są obojętne losy niewinnych dzieci, którym odbierane jest podstawowe prawo człowieka – prawo do życia.

Organizacje katolickie i walczące o ochronę życia od poczęcia serdecznie zapraszają ludzi dobrej woli i wrażliwych sumień do włączenia się w akcję. Zachęćmy do niej osoby nam najbliższe – rodziny i znajomych.

Niech „Dzwon – Głos Nienarodzonych” zabije głośno w Małopolsce, w miastach o symbolicznym znaczeniu dla Ojczyzny i Narodu!

 

Poniżej podajemy dni, w które „Dzwon – Głos Nienarodzonych” będzie odwiedzał 3 miasta w Małopolsce:

- 13 sierpnia godz. 14 – 18 - Zakopane (Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach)

- 14 sierpnia godz. 14 – 18 - Wadowice (przed Bazyliką - Parafia Ofiarowania NMP)

- 15 sierpnia godz. 14 – 18 - Kraków (Rynek Główny)

 

Szanowny Panie Prezydencie, w związku z publikacjami prasowymi, dotyczącymi zamiaru likwidacji pomnika Księdza Piotra Skargi, umieszczonego w 2001 roku na Placu Świętej Marii Magdaleny w Krakowie, przekazujemy Panu Prezydentowi stanowisko naszego Stowarzyszenia wobec bulwersującej i niczym nieuzasadnionej decyzji, której autorstwo jest przypisywane podległym Panu Prezydentowi urzędnikom. Dla Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, noszącego imię wielkiego Polaka i Kaznodziei Narodu, powrócenie do odrzuconej trzynaście lat temu koncepcji likwidacji pomnika jest wielkim zaskoczeniem i napawa nas smutkiem.
Z wielkim niepokojem i oburzeniem przyjęliśmy informacje, iż w krakowskim magistracie podjęto decyzję o usunięciu z przestrzeni publicznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa pomnika Księdza Piotra Skargi – Sługi Bożego, Kaznodziei Narodu, zasłużonego dla Ojczyzny Patrioty i Patrona naszego Stowarzyszenia. Ewentualna realizacja przez władze miasta tej skandalicznej decyzji tworzy sytuację niepotrzebnego konfliktu i podziałów w wymiarach społecznym, religijnym i kulturowym.
Do Wrocławia zapraszamy na środę 27 października, na pokaz filmu pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Natomiast na czwartek 28 października warto zarezerwować czas na spotkanie z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus” w Poznaniu, gdzie będzie można wiele dowiedzieć się o przemilczanych w mass mediach informacjach o tzw. pandemii koronawirusa. Gospodarzami obydwu spotkań będą miejscowe Kluby „Polonia Christiana”.
Redaktor Rafał Ziemkiewicz niedawno osobiście przekonał się, że trend ograniczenia wolności – przed którym często ostrzegał – dotknął także jego – został zatrzymany za poglądy na londyńskim lotnisku Heathrow odwożąc córkę na studia w Anglii. Znany pisarz i publicysta właśnie wydał książkę pt. „Strollowana rewolucja”, która trafia na rynek w rewolucyjnym dla świata okresie. Znany z ciętych ripost i figur retorycznych redaktor będzie na pewno ciekawym prelegentem i dyskutantem na poniedziałkowym (25 października, godz. 17.00) spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.
Zmiany kulturowe po II wojnie światowej, infiltracja lewicowej myśli do hierarchów i duchownych Kościoła Rzymskiego i jego protestantyzacja (szczególnie na Zachodzie), odchodzenie od moralności chrześcijańskiej i otwarcie się na grzech – tak wiele tematów zawartych w kilkudziesięciominutowym filmie, którego powstanie będzie służyć stanięciu w prawdzie i obronie wspólnoty katolickiej, nie tylko w Polsce. Film ten powstał dzięki Przyjaciołom i Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, pragnącym mieć swój wkład w obronę i odnowę Kościoła.