Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci

2023-09-09 00:00:00
Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci
Mamy dla Państwa niezwykle wartościowe spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” - już w najbliższy czwartek 14 września 2023 r. w Elblągu. Psycholog Bogna Białecka przeanalizuje urastający obecnie do rangi plagi społecznej problem uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów. Nie poprzestaniemy jednak na analizie - z tego spotkania każdy z Państwa może wyjść bogatszy o cenną wiedzę i praktyczne porady służące zwalczeniu uzależnienia.

Spotkanie, które nasz Klub organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem „Elbląscy Patrioci”, nosi tytuł Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki?. Nasz prelegent, czyli Bogna Białecka, to prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, a także youtuber i ekspert występująca podczas wielu naszych wcześniejszych wydarzeń, takich jak Tydzień Życia i Wolności.

Według badań, polska młodzież spędza przed ekranem smartfona od 4 do nawet 9 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego czas spędzony przed komputerem lub konsolą, wychodzi co najmniej "pełny etat" każdego dnia przed ekranem. Skutki tego zjawiska są dramatyczne: lawinowy wzrost uzależnień, osłabienie woli, problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, rozchwianie emocjonalne, gorsze wyniki w nauce, czy pogorszenie relacji rodzic-dziecko. A przecież tę listę trzeba uzupełnić o poważne zagrożenia dla zdrowia: pogorszenie wzroku, problemy z kręgosłupem (wynikające z występującej często przy tym zjawisku wady postawy), zaburzenia snu, depresje i poczucia osamotnienia.

Wielu rodziców dostrzega te problemy u swoich dzieci, ale nie ma odpowiedniej wiedzy, aby im przeciwdziałać. Również wielu nastolatków zgłasza, że sami widzą problem zbyt długiego korzystania z elektroniki, ale nie wiedzą jak się od tego uwolnić. Dlatego w trakcie spotkania z psycholog Bogną Białecką wytłumaczymy, dlaczego ekrany smartfonów tak bardzo nas przyciągają i uzależniają i co za to odpowiada. Ponadto, pokażemy skuteczne i sprawdzone metody wyzwolenia się od wpływu elektroniki.

Spotkanie pt. Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki? odbędzie się w czwartek 14 września 2023 r. o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim obok Katedry, przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu. Wstęp wolny!

Bogna Białecka


Organizatorami spotkania są Klub „Polonia Christiana” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Zapraszamy do udziału oraz do powiadomienia o tym wydarzeniu Państwa znajomych!

piotrskarga.pl

Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.