Finał drugiej edycji kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”!

2020-05-26
Finał drugiej edycji kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”!

Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.

Święta Rita jak nikt poznała niemal wszystkie wymiary ludzkiego cierpienia. Nic więc dziwnego, że wierni z całego świata od lat nazywają Ją orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych, a liczne cuda za Jej wstawiennictwem dzieją się do dziś.

Symbolem św. Rity jest czerwona róża, dlatego też w ramach kampanii „Twoja róża św. Rity w Cascii”, każdy czciciel tej niezwykłej świętej mógł za naszym pośrednictwem podarować Jej swój kwiat lub nawet cały bukiet.

W tym roku w sanktuarium w Cascii znalazło się aż 3880 róż, które ozdobiły całą bazylikę. Ponadto za wszystkich uczestników kampanii 21 maja – w wigilię wspomnienia patronki spraw trudnych i beznadziejnych – została odprawiona Msza Święta. Świętej Ricie przekazaliśmy również 3076 próśb i podziękowań.

Druga edycja kampanii „Twoja róża u św. Rity w Cascii” jest więc niezwykle udaną kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy, kiedy to w imieniu czcicieli św. Rity przekazaliśmy do włoskiego sanktuarium 2063 róże.

Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w ramach kampanii „Kaplice dla Sudanu”, właśnie zakończyły się prace przy budowie kaplicy w miejscowości Piirciok w Sudanie Południowym. Niedługo świątynia przyjmie wezwanie Chrystusa Króla, a wkrótce po ustaniu epidemii koronawirusa odbędzie się jej konsekracja.