Fundacja Mamy i Taty: zagłosujmy przeciw ”małżeństwom” homoseksualnym

2011-04-13 00:00:00
Fundacja Mamy i Taty: zagłosujmy przeciw ”małżeństwom” homoseksualnym


Do głosowania przeciwko uznawaniu przez praw polskie "małżeństw" homoseksualnych zawieranych za granicą zachęca Fundacja Mamy i Taty. Do 30 kwietnia można wysyłać swoje stanowisko w tej sprawie do Komisji Europejskiej na adres mailowy JUST-CIVIL-COOP@ec.europa.eu.

Organizatorzy akcji protestacyjnej zwracają uwagę, że ważne jest utrzymanie w Polsce definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Obecnie Komisja Europejska pracuje nad regulacją mająca na celu „automatyczne wzajemne uznanie” dokumentów urzędowych we wszystkich państwach UE. Chodzi między innymi o dokumenty związane z małżeństwem i adopcją. Skutkiem przyjęcia takiego rozwiązania byłaby np. konieczność bezwarunkowego uznania w Polsce małżeństw osób tej samej płci zawartych zagranicą.

Do 30 kwietnia 2011 roku każdy z nas jako mieszkaniec Unii Europejskiej ma możliwość wyrażenia swojego sprzeciwu w ramach publicznych konsultacji, które prowadzi Komisja. Fundacja zachęca do powiedzenia „NIE” w tej sprawie. Wystarczy wysłać mailem na adres JUST-CIVIL-COOP@ec.europa.eu swoje stanowisko do Komisji Europejskiej.

Tylko dzięki licznemu zaangażowaniu jakikolwiek społeczny sprzeciw może być skuteczny – podkreśla Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty.

Wzór listu można znaleźć na stronie http://www.mamaitata.org.pl.

Źródło: KAI

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe spotkanie z Jarosław Wąsowicz, kapelanem Prezydenta RP Karol Nawrocki, które odbędzie się 19 lutego o godz. 18.00 w chrześcijańskiej kawiarni „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła).
W historycznych murach Akademii Zamojskiej — jednego z najważniejszych ośrodków polskiej myśli akademickiej oraz formacji elit Rzeczypospolitej — odbędzie się 4 marca 2026 roku konferencja naukowa zatytułowana „Konserwatywna Rosja. Fantasmagoria czy rzeczywistość?”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Akademie Zamojską stanowi próbę pogłębionej, rzetelnej i krytycznej refleksji nad zjawiskiem rosyjskiego konserwatyzmu — jego genezą, istotą oraz realnym znaczeniem dla polityki wewnętrznej Federacji Rosyjskiej i jej oddziaływania na wyobraźnię intelektualną części elit Zachodu.
Zapraszamy na spotkanie z Jan Strumiłowski, które odbędzie się 25 lutego o godz. 17.00 w kawiarni Stacja Dialog, mieszczącej się w budynku dworca Wrocław Główny przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 we Wrocławiu.
Do rozpoczęcia Wielkiego Postu pozostało jeszcze tylko kilka dni, a następujące po nich tygodnie zadecydują o naszym duchowym przygotowaniu na właściwe przeżycie Triduum Męki Pańskiej oraz Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Aby dobrze wykorzystać ten szczególny czas warto sięgnąć po „Wielkopostne wyzwanie” – wyjątkową zdrapkę na każdy dzień Wielkiego Postu. Nie zwlekaj i odbierz pakiet jeszcze przed Środą Popielcową. W prezencie otrzymasz tradycyjną kartkę wielkanocną wraz z ozdobną kopertą, którą możesz wysłać wraz z życzeniami do bliskiej osoby.
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.