Grzegorz Braun i Gabriel Maciejewski w Poznaniu

2013-11-18 00:00:00
Grzegorz Braun i Gabriel Maciejewski w Poznaniu
Klub Polonia Christiana i Krucjata Młodych kontynuują cykl spotkań pt. "Czy historię Polski należy napisać na nowo?". Tym razem zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Braunem i Gabrielem Maciejewskim w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 listopada.

Prelekcja oraz dyskusja z udziałem zgromadzonej publiczności dotyczyć będą polskiej historiografii i wiedzy, jaką przez dziesiątki lat przekazywano w państwowych szkołach kolejnym pokoleniom. Zaproszeni goście będą udzielać odpowiedzi na pytanie o sens i potrzebę zrewidowania lub nawet napisania od podstaw historii Polski.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada o godzinie 19:00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. 
Początek o godzinie 19:00. Patronem medialnym wydarzenia jest portal PCh24.pl.

Grzegorz Braun – reżyser, monarchista, współautor wielu filmów dokumentalnych, m.in. Towarzysz generał i Towarzysz generał idzie na wojnę, 

Gabriel Maciejewski – bloger Coryllus, publicysta i pisarz, autor m.in. serii pt. Baśń jak niedźwiedź – polskie historie.

Poniżej znajduje się link na stronę klubu na FB  zachęcamy do zgłaszania uczestnictwa za pośrednictwem tego portalu: https://www.facebook.com/events/223137591195122/


PiotrSkarga.pl
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.