Hiszpania: wielka kampania w obronie życia nienarodzonych
2009-03-17 00:00:00
– Rząd jest bardziej zainteresowany ochroną populacji rysiów na Półwyspie Iberyjskim niż życia dzieci – stwierdzili hiszpańscy biskupi, nawiązując do planowanej przez gabinet José Luisa Rodrigueza Zapatero reformy liberalizującej prawo aborcyjne. Pod takim też hasłem biskupi rozpoczęli kampanię informacyjną mającą chronić życie od momentu poczęcia – informuje „Nasz Dziennik”.
Na ulicach 37 miast pojawią się billboardy oraz plakaty przedstawiające zagrożone kocię rysia z pieczęcią stawianą przez dziecko, które mówi: „A ja? – Chroń moje życie!”. Planuje się wykupienie miejsc pod 1300 billboardów oraz rozwieszenie 30 tys. plakatów. Do rąk Hiszpanów ma trafić także 8 mln ulotek promujących życie.
Episkopat hiszpański podkreśla fakt, że kodeks karny w tym kraju przewiduje większe kary za niszczenie chronionej prawem flory i fauny niż zabijanie dzieci we wczesnym stadium ich życia.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.