Międzynarodowa Federacja Ateistów (FIdA) zainicjowała kampanię przeciw ogłaszaniu przez megafony lotniska w Madrycie-Barajas godziny odprawiania Mszy św. w jednej z lotniskowych kaplic. Ateiści już wysłali list protestacyjny do szefa rządu Hiszpanii, José Luisa Rodrigueza Zapatero – informuje portal ekumenizm.pl.
Według koordynatora FIdA, Francisco Miñarro, lotnisko jest miejscem publicznym, a podawanie informacji o Mszy „łamie zasady neutralności światopoglądowej, dyskryminując ateistów i wyznawców innych religii”. Federacja wezwała sympatyków do wysyłania listów do politycznych decydentów ws. lotniska.
Jak informuje ekumenizm.pl, na lotnisku Madryt-Barajas znajdują się aktualnie trzy kaplice katolickie, dwa meczety i dwa miejsca modlitwy ponadwyznaniowe. Katolickimi kaplicami zarządza ks. Alberto Garcia Ruiz, który jest kapelanem Barajas już od 1988 roku. W ciągu tygodnia odprawia on na lotnisku jedną Mszę na dzień, a w niedziele dwie.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.