„Na całym świecie szkoły katolickie nie tracą na popularności. Rodzice nadal chcą do nich posyłać swoje dzieci, bo katolickie szkolnictwo gwarantuje pełne poszanowanie tak dla wiary, jak i rozumu” – głosi oświadczenie Partnerstwa Szkół Katolickich w Irlandii. Instytucja ta została powołana w ubiegłym roku przez episkopat Irlandii oraz tamtejsze zakony w celu wspierania kościelnej oświaty.
W Irlandii do Kościoła należy ponad połowa szkół. W związku z poważnym osłabieniem autorytetu władz kościelnych oraz kryzysem gospodarczym niektórzy politycy domagają się neutralizacji szkolnictwa katolickiego – informuje Radio Watykańskie.
Kościół zaznacza, że neutralność szkół jest w istocie ich ideologizacją. „Szkoła zawsze reprezentuje jakieś wartości oraz ustosunkowuje się do kwestii Boga, również wtedy, gdy chce o niej milczeć” – czytamy w kościelnym oświadczeniu.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy