IV Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy!

2009-05-31 00:00:00
IV Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy!

Pod hasłem „W kryzysie stawiam na rodzinę” w niedzielę 31 maja ulicami Warszawy przemaszerowało ponad 3 tysiące osób – informuje oficjalna strona Marszu dla Życia i Rodziny – www.marsz.org. Pomimo szalejącej burzy, w strugach ulewnego deszczu, uczestnicy czwartego już dorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, wyrazili swoje poparcie dla wartości rodzinnych i poszanowanie prawa każdej osoby do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W marszu wzięli udział także przedstawiciele Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji oraz goście ze Słowacji i Ukrainy.

Chcemy zamanifestować przywiązanie do wartości życia i rodziny, pokazać, że życie jest fantastyczne, że cieszymy się z tego, iż ktoś je nam dał. Żyjemy w rodzinie i to rodzina jest odpowiedzią na kryzys finansowy i kryzys wartości – powiedział Jarosław Kniołek, dyrektor Biura Organizacyjnego Marszu. – Bardzo cieszymy się, że pomimo ulewy i grzmotów kilka tysięcy osób maszeruje w tak dobrych nastrojach – dodał, komentując panujące warunki atmosferyczne.

Czwarty Marsz dla Życia i Rodziny jest wyrazem afirmacji wartości rodzinnych – dlatego też jego uczestnicy wzięli w nim udział całymi rodzinami. Bez względu na wiek, sympatie polityczne, stan zdrowia, czy status społeczny każdy mógł wyrazić swoje poparcie dla rodziny, niezwykle cennej i zasługującej na troskę, a dziś nierzadko dyskryminowanej w przestrzeni publicznej.

Swoje transparenty niosły liczne organizacje prorodzinne i pro-life z całej Polski i z zagranicy. Wśród uczestników manifestacji znaleźli się członkowie rozmaitych organizacji pozarządowych m.in.: Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi oraz Fundacji PRO – organizatorów marszu, a także Instytutu Studiów nad Rodziną, Fundacji Misji Służby Rodzinie oraz Rycerzy Kolumba.

Przy akompaniamencie muzyki zespołu Częstochowa Pipes&Drums uczestnicy marszu wyruszyli z ulicy Nowy Świat, przeszli przez Krakowskie Przedmieście, Miodową i Świętojerską do Ogrodu Krasińskich, gdzie zakończyli przemarsz pamiątkową fotografią. Niestety, gwałtowna nawałnica uniemożliwiła realizację atrakcji przewidzianych na zakończenie manifestacji.

Marsz wsparli m.in. podróżnik Wojciech Cejrowski, kompozytor Michał Lorenc i prezenter pogody Tomasz Zubilewicz – ludzie, dla których wartości rodzinne zajmują nadrzędne miejsce. Obok nich szły tysiące osób podzielających takie przekonania. Nie tylko dali wyraz swoim poglądom, domagali się poszanowania prawa do życia, ale i świetnie się bawili – pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Uczestnicy marszu skandowali hasła całkowitego zakazu aborcji i ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, m.in.: „Zawsze i wszędzie rodzina za życiem będzie” oraz „Kto za życiem niech skanduje: rodzina!”. Pojawiły się też transparenty: „Europa normalnych rodzin”, „Stop aborcji”, „Wybieram życie”, „Niskie podatki dla ojca i matki”.

„Marsz dla Życia i Rodziny” zorganizowały Fundacja Pro oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad marszem sprawowali: „Polonia Christiana”, Fronda.pl, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Magazyn Familia” i „Radio Plus Józef”.

Źródło: www.marsz.org, KAI, PiotrSkarga.pl

Warto zobaczyć:

Zdjęcia z Marszu dla Życia i Rodziny na portalu Fronda.pl
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).