Jacek Kowalski wraz z Klubem Świętego Ludwika ponownie gościł w Krakowie. 20 czerwca 2008 r. artyści wystąpili z koncertem zatytułowanym: „Niezbędnik krzyżowca, czyli pieśni i opowieści krucjatowe”.
W zapełnionej miłośnikami tradycji rycerskiej Auli bł. Jakuba w klasztorze oo. Franciszkanów Konwentualnych przy Plantach Jacek Kowalski ze swym zespołem śpiewał tłumaczone przez siebie autentyczne pieśni powstałe w epoce Krucjat.
Artyści akompaniowali sobie na instrumentach zrekonstruowanych według średniowiecznych wzorów. Koncert, którego współorganizatorem była działająca przy Stowarzyszeniu im. ks. Piotra Skargi sekcja młodzieży akademickiej Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym miał za zadanie promować nową książkę Jacka Kowalskiego pt.: „Niezbędnik Krzyżowca” oraz płytę „Rycerze dobrej opieki” zawierającą pieśni zaprezentowane na koncercie.
Patronat medialny nad imprezą objął dwumiesięcznik „Polonia Christiana”.
Klub "Polonia Christiana" w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem - wybitnym historykiem, zajmującym się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945.
Już za niecały miesiąc, 13 czerwca 2026 roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Maryi Królowej Polski, w imieniu wszystkich uczestników kampanii Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette! złoży w tym francuskim sanktuarium specjalne karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Matki Bożej. To ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć na wezwanie Maryi i złożyć osobisty akt oddania Jej swoich spraw.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.