Już w środę 30 września – red. Paweł Lisicki w Krakowie

2020-09-28
Już w środę 30 września – red. Paweł Lisicki w Krakowie

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.

Red. Paweł Lisicki ma niemałe doświadczenie w opisywaniu chrześcijaństwa i Kościoła. Czyni to nie tylko na łamach prowadzonego przez siebie pisma, ale także w publikacjach książkowych, takich jak Kto zabił Jezusa?, Tajemnica Marii Magdaleny, czy też Dżihad i samozagłada zachodu. W tym roku na półki księgarskie trafiła jego nowa książka pod tytułem Dogmat i tiara. Jej narracja, choć ponownie głęboko czerpie z historii chrześcijaństwa, osadzona jest w czasach współczesnych i stanowi próbę krytycznego spojrzenia na papieża i papiestwo.

Jak pisze wydawca, to książka o porzuceniu dogmatu, o paraliżu zasady dogmatycznej. O zjawisku, które widać gołym okiem, kiedy jawni heretycy nie tylko są tolerowani, ale wręcz robią kościelne kariery, kiedy wielu biskupów chce błogosławić czynnych homoseksualistów, a siostry zakonne – bronić aborcji.

Co z papieskim autorytetem i władzą osądzania czynów? Gdzie schowano dogmaty i w jaki sposób ignoruje się ich istnienie, kiedy Kościół składa hołdy wobec kolejnych kaprysów i wynalazków współczesnego, zrewolucjonizowanego świata? Takich pytań w kontekście książki Dogmat i tiara można zapewne postawić red. Lisickiemu dużo więcej.

Zapraszamy zatem na spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, które odbędzie się już w środę 30 września 2020 r. w Krakowie, w sali konferencyjnej hotelu Miodosytnia, przy ul. Św. Wawrzyńca 6. Najbliższe przystanki tramwajowe to Plac Wolnica (ul. Krakowska) lub Św. Wawrzyńca (ul. Starowiślna).

Początek spotkania o godz. 18:00. Prosimy o punktualne przybycie, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

PiotrSkarga.pl

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.
Wielkoformatowa kampania propagująca przyjmowanie w sposób tradycyjny Najświętszego Sakramentu w katolickim kraju nie powinna budzić zdziwienia. Występując jako wierni świeccy zabieramy głos, upominając się o niezbywalne prawa wszystkich katolików. Czynimy to w sposób odpowiadający zaleceniom Kościoła, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami.
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.