Kanada: katolicki działacz sprzeciwia się promowaniu rozwiązłości wśród olimpijczyków

2010-02-24 00:00:00

Pomysł, by uczestnikom zmagań sportowych na Igrzyskach w Vancouver rozdawać masowo prezerwatywy, skrytykował ostro przewodniczący organizacji Katoliccy Sportowcy dla Chrystusa, Ray McKenna.

McKenna uważa, że organizatorzy, którzy zgodnie z zapowiedziami chcą rozdać 100 tysięcy darmowych prezerwatyw, „nie tylko godzą się na rozwiązłość, ale także ją promują”, rzucając cień na olimpijski wizerunek kojarzony ogólnie z dyscypliną, determinacją i wielkością.

Nawiązując do papieża Piusa XII, który podkreślał, że sport promuje cnotę, katolicki działacz ze smutkiem zwrócił uwagę, że większość ludzi kojarzy dziś sportowców bardziej z rozpustą, a wielu wierzących sportowców ubolewa nad upadkiem zasad moralnych w tym środowisku.

Rozdawanie sportowcom darmowych prezerwatyw w czasie Igrzysk zapoczątkowano na letniej Olimpiadzie w Barcelonie w 1992 roku.

Źródło: KAI
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!