Kaplica w Kowic gotowa!

2020-05-14
Kaplica w Kowic gotowa!

W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!

To właśnie w Kowic rozpoczęła się budowa pierwszej kaplicy. Dzięki determinacji pracowników i korzystnym warunkom klimatycznym, wszystkie prace budowlane postępowały niezwykle szybko. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku robotnicy zajmowali się wyrabianiem cegieł, a w styczniu mogliśmy zobaczyć już kształt bryły nowej kaplicy.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że o. Krzysztof Zębik właśnie przesłał do nas zdjęcia gotowej kaplicy, która przyjęła wezwanie Dobrego Pasterza. Choć na polskie warunki wydaje się być ona wyjątkowo skromna, ma niewielki ołtarz, ambonę i kilkadziesiąt ławek, to w południowosudańskiej rzeczywistości jest spełnieniem marzeń naszych katolickich braci z Afryki, a dla katolickiej społeczności w Kowic jest w zupełności wystarczająca. Wkrótce, po ustąpieniu epidemii, odbędzie się konsekracja kaplicy.Zachęcamy też do odwiedzania strony DlaSudanu.pl, gdzie na bieżąco informujemy o postępach w budowie kaplic w Sudanie Południowym.

PiotrSkarga.pl

Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.
Zakończyła się zbiórka środków na produkcję filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia”. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, dlatego możemy oficjalnie poinformować, że nasz film już na pewno ujrzy światło dzienne.
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi ma przyjemność udostępnić wszystkim naszym Przyjaciołom, Korespondentom i Czytelnikom bezpłatny audiobook, zawierający nabożeństwo Gorzkich Żali w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.