Kard. Keith Patrick O'Brien, przewodniczący Konferencji Episkopatu Szkocji zrezygnował z uczestnictwa w Amnesty International. To reakcja na decyzję tej organizacji w sprawie promowania "prawa do aborcji". Szkocki hierarcha jest kolejnym katolickim duchownym, który zrezygnował ze współpracy z Amnesty International - informuje Radio Watykańskie.
"Głęboko wierzę, że wszyscy jesteśmy członkami jednej rodziny ludzkiej i musimy bronić nienarodzonego dziecka w naszych rodzinach, bez względu na to w jaki sposób zostało ono poczęte, postrzegane jako niechciane, kłopotliwe, ale zawsze, od momentu poczęcia, jest ono dane jako dar życia wszechmogącego Boga" - napisał w specjalnym oświadczeniu kard. O'Brien.
Przewodniczący Episkopatu Szkocji zachęca, by ten, kto opuści Amnesty International wspierał inne organizacje, które działają na rzecz prawa każdego człowieka do życia i pomagają kobietom cierpiącym z powodu przemocy, szczególnie tym, które stały się ofiarą gwałtu - informuje rozgłośnia watykańska.
Kilka dni temu rezygnację z członkostwa w AI złożył ordynariusz katolickiej diecezji East w Anglii bp Michael Evans.
– Tak wielka jest godność duszy, że każda ma ku obronie Anioła Stróża – zauważył pewnego razu św. Hieronim ze Strydonu, Doktor Kościoła, który zasłynął m.in. tym, że przetłumaczył Pismo Święte z greki i hebrajskiego na łacinę, tworząc tzw. Wulgatę.
– Do Apostolatu Fatimy należę od kilku miesięcy. Dlaczego podjąłem taką decyzję? Bo uważam, że Maryja nas do tego wzywa – mówi pan Stanisław, pochodzący z województwa lubelskiego.
– Jej medalik rozdawać, gdzie tylko się da: dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach – pisał sto lat temu o. Maksymilian Kolbe. Biorąc sobie te słowa do serca, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Dar Maryi”, propagującą Cudowny Medalik. Weź w niej udział!
Instytut Myśli Pro-Life wraz ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową tematycznie konferencję „The Ethical Frontiers of Biomedical Science”. Już 18 października w Krakowie – wstęp wolny!
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą – powiedziała Najświętsza Maryja Panna do św. Brygidy Szwedzkiej. Do tej obrończyni i pocieszycielki dusz naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu kierujemy naszą najnowszą kampanię „Światło Pamięci – Twoja modlitwa za bliskich zmarłych”. Pomóż swoim bliskim zmarłym, zostając jej uczestnikiem.