Klub PCh w Opolu zaprasza: pokaz filmu i spotkanie z red. Łukaszem Karpielem

2023-02-06 00:00:00
Klub PCh w Opolu zaprasza: pokaz filmu i spotkanie z red. Łukaszem Karpielem

Ważna wiadomość dla naszych Przyjaciół i Czytelników z Opolszczyzny - już w najbliższy czwartek 9 lutego wyemitujemy dla Państwa pierwszy odcinek nietuzinkowej serii „Władcy Świata”. Po filmie spotka się z Państwem zastępca redaktora naczelnego PCh24.pl Łukasz Karpiel. Klub „Polonia Christiana” zaprasza - wstęp wolny!

Dokumentalna produkcja „Władcy Świata. Część 1: Bill Gates” spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem Darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Jako pierwsi otrzymali oni dostęp do filmu, gdyż to właśnie ich wsparcie finansowe pozwoliło w pełni na realizację produkcji.

 

W 45-minutowej próbie podsumowania i oceny życiorysu jednego z najpotężniejszych ludzi świata udział wzięło ciekawe grono ekspertów. Możemy wśród nich wymienić: Rafała Ziemkiewicza, mec. Jerzego Kwaśniewskiego, dra Jakuba Wozinskiego, Sebastiana Stodolaka i ks. prof. Pawła Bortkiewicza. Reżyserem pierwszej części serii został Piotr Relich.

 

Dodatkowym powodem, dla którego warto przyjść na to spotkanie, jest możliwość wysłuchania krótkiej prelekcji oraz rozmowy z red. Łukaszem Karpielem - wicenaczelnym portalu PCh24.pl, twórcą i prowadzącym m.in. programów "Prawy Prosty" oraz "Prawy Prosty Plus", a więc produkcji, w których regularnie analizowane i komentowane są poczynania lobbystów globalizacji oraz szefów światowych koncernów. 


Serdecznie zapraszamy w czwartek 9 lutego 2023 r. do siedziby Stowarzyszenia Kibice Razem przy ul. Plebiscytowej 18 w Opolu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Współorganizatorzy wydarzenia to Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie Pochodnia. Przypominamy, iż na wydarzenia organizowane pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” wstęp jest wolny!
 

PiotrSkarga.pl

klub polonia christiana opole

Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.