Klub Polonia Christiana wyrusza w Polskę

2019-04-04
Klub Polonia Christiana wyrusza w Polskę

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w wielu polskich miastach. W kwietniu odwiedzimy Olsztyn, Białystok, Poznań, Kraków, Warszawę i Wrocław.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

 

8 kwietnia (poniedziałek), godzina 18:00, Kraków, lokal Klubu Polonia Christiana, ul. Skawińska 13, projekcja filmu: „Fatima – orędzie wciąż aktualne” (w reż. Jarosława Mańki) wraz z dyskusją na temat pokuty i nawrócenia z udziałem uczestników.

 

11 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, Olsztyn, Hotelu Kopernik przy Alei Warszawskiej 37, spotkanie z Marcinem Beściakiem zatytułowane „Czy można udowodnić, że dusza ludzka jest nieśmiertelna? Dlaczego zwierzęta nie pójdą do Nieba?".

 

11 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, Białystok, Sala kolumnowa (II piętro) w Centrum Astoria ul. Sienkiewicza 4 (wejście od rynku Kościuszki), spotkanie z Mariuszem Dzierżawskim zatytułowane „Edukacja seksualna – sposób na zniszczenie człowieczeństwa”.

 

11 kwietnia, (czwartek), godzina 18.00, Warszawa, Sala Konferencyjna  Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem pt. „Wielkie Księstwo Litewskie – mit czy rzeczywistość?”.

 

16 kwietnia (wtorek), godz. 18.00, Wrocław ul. Kuźnicza 11–13 (I piętro) oraz

 

17 kwietnia (środa), godz. 18.00, Poznań, Dom Technika (FSNT NOT), sala nr 118 (I piętro), ul. H. Wieniawskiego 5/9 ), spotkania z Krystianem Kratiukiem redaktorem naczelnym PCh24.pl i publicystą magazynu „Polonia Christiana”, pod tytułem „Droga krzyżowa Kościoła. Rola świeckich w dobie kryzysu Kościoła”.

 

PiotrSkarga.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Znani publicyści i eksperci magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.
Zapraszamy do udziału w kolejnych publicznych Różańcach w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. W najbliższych tygodniach wspólnie będziemy modlić się między innymi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy w Gdańsku.