Klub Polonia Christiana wyrusza w Polskę

2019-04-04
Klub Polonia Christiana wyrusza w Polskę

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w wielu polskich miastach. W kwietniu odwiedzimy Olsztyn, Białystok, Poznań, Kraków, Warszawę i Wrocław.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

 

8 kwietnia (poniedziałek), godzina 18:00, Kraków, lokal Klubu Polonia Christiana, ul. Skawińska 13, projekcja filmu: „Fatima – orędzie wciąż aktualne” (w reż. Jarosława Mańki) wraz z dyskusją na temat pokuty i nawrócenia z udziałem uczestników.

 

11 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, Olsztyn, Hotelu Kopernik przy Alei Warszawskiej 37, spotkanie z Marcinem Beściakiem zatytułowane „Czy można udowodnić, że dusza ludzka jest nieśmiertelna? Dlaczego zwierzęta nie pójdą do Nieba?".

 

11 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, Białystok, Sala kolumnowa (II piętro) w Centrum Astoria ul. Sienkiewicza 4 (wejście od rynku Kościuszki), spotkanie z Mariuszem Dzierżawskim zatytułowane „Edukacja seksualna – sposób na zniszczenie człowieczeństwa”.

 

11 kwietnia, (czwartek), godzina 18.00, Warszawa, Sala Konferencyjna  Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem pt. „Wielkie Księstwo Litewskie – mit czy rzeczywistość?”.

 

16 kwietnia (wtorek), godz. 18.00, Wrocław ul. Kuźnicza 11–13 (I piętro) oraz

 

17 kwietnia (środa), godz. 18.00, Poznań, Dom Technika (FSNT NOT), sala nr 118 (I piętro), ul. H. Wieniawskiego 5/9 ), spotkania z Krystianem Kratiukiem redaktorem naczelnym PCh24.pl i publicystą magazynu „Polonia Christiana”, pod tytułem „Droga krzyżowa Kościoła. Rola świeckich w dobie kryzysu Kościoła”.

 

PiotrSkarga.pl

To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.
„Brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już 16 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. Niech nasze uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu będzie odpowiedzią na liczne ataki ze strony środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na deprawację najmłodszych i próby niszczenia polskich rodzin.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.