Kolumbijski episkopat krytykuje ustawę zezwalającą na sterylizację

2010-10-28 00:00:00

Kolumbijski parlament przyjął niedawno ustawę zezwalającą na darmową sterylizację mężczyzn i kobiet w szpitalach publicznych oraz prywatnych. Kilka dni temu Sekretarz Generalny Episkopatu Kolumbii skrytykował ją przypominając, że tzw. wazektomia przeprowadzana u mężczyzn oraz operacja podwiązania lub przecięcia jajowodów u kobiet, jest okaleczaniem własnego ciała. Są to praktyki sprzeczne z nauczaniem moralnym Kościoła katolickiego.

Sekretarz Episkopatu, bp Juan Vicente Cordoba udzielając wywiadu agencji Associeted Press, ostro potępił najnowszą ustawę, zezwalająca Kolumbijczykom na sterylizację, którą finansuje się z budżetu państwa. Uznał, że jest to celowe „okaleczanie ciała, a ciało musi być szanowane”. Stwierdził, że poddawanie się sterylizacji po to, aby nie zajść w ciążę lub, by móc prowadzić bardziej swobodne życie seksualne jest niemoralne i skrajnie nieodpowiedzialne. Biskup ubolewał nad tym, że Kolumbijczycy nie rozumieją, na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo.

Źródło: CNA, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.