Kongres Konserwatywny w innym terminie!

2020-10-16
Kongres Konserwatywny w innym terminie!

W związku z rządowymi regulacjami ograniczającymi działalność gospodarczą oraz uniemożliwiającymi organizację jakichkolwiek konferencji w tzw. czerwonych strefach, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi zmuszone jest poinformować, iż tegoroczna edycja Kongresu Konserwatywnego nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie 17 października 2020 r.

W ramach działań podejmowanych przez Radę Ministrów, w związku z dążeniem do zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem, blisko połowa terytorium Polski została zaklasyfikowana do tzw. czerwonej strefy, w której przedsięwzięto bardzo surowe ograniczenia dla życia społecznego i gospodarczego. Wśród powiatów oznaczonych strefą czerwoną znalazł się powiat wielicki z miastem Niepołomice, gdzie miał się odbyć XVII Kongres Konserwatywny.

W związku z tym, informujemy, iż Kongres odbędzie się w innym terminie. Nowa data dla tego wydarzenia nie jest jeszcze ustalona.


PiotrSkarga.pl

Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.