Korea: maj miesiącem modlitw w obronie życia ludzkiego

2011-05-04 00:00:00
Korea: maj miesiącem modlitw w obronie życia ludzkiego


Kościół w Korei będzie obchodził specjalną „Niedzielę na rzecz życia”. Tamtejsi biskupi wybrali w tym celu ostatnią niedzielę maja. By zachęcić katolików tego azjatyckiego kraju do szerzenia „kultury życia”, komitet bioetyczny koreańskiego episkopatu wydał 14 kwietnia dokument zatytułowany: „Aborcja to zabójstwo” – informuje Radio Watykańskie.

Biskupi zwracają uwagę, że uśmiercenie dziecka nienarodzonego jest najpoważniejszym z wykroczeń godzących w ludzkie życie. Na tych, którzy się go dopuścili, prawo kanoniczne nakłada ekskomunikę (kanon 1398 Kodeksu Prawa Kanonicznego). Jest ona wiążąca mocą samego prawa.

W Korei Południowej dokonuje się codziennie tysiąca aborcji – przypominają tamtejsi biskupi. Niestety wielu Koreańczyków uważa ją za rzekome „prawo” kobiet do decydowania o sobie czy do zdrowia – zauważa rozgłośnia watykańska.

Episkopat rozprowadzi po parafiach Korei materiały edukacyjne na temat wartości życia. W intencji jego obrony przez cały maj będzie się tam odmawiać różaniec.

Źródło: Radio Watykańskie

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.