Kościół po koronawirusie – Kluby PCh zapraszają do Wrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego

2020-10-01
Kościół po koronawirusie – Kluby PCh zapraszają do Wrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego

Zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana”, które odbędą się już we wtorek 6 października (Wrocław) i w środę 7 października (Ostrów Wielkopolski). Szykujemy dla Państwa ciekawą intelektualną podróż od początku marca i wywołanej wówczas pierwszej fali paniki związanej z koronawirusem do chwili obecnej, kiedy to władze nie odstępują od traktowania wirusa Sars Cov-2 jako największego zagrożenia społecznego.

„Kościół po koronawirusie” – to tytuł spotkań z red. Łukaszem Karpielem, które we Wrocławiu i w Ostrowie Wielkopolskim organizują Kluby „Polonia Christiana”. Zdecydowanie warto wziąć w nich udział!

Łukasz Karpiel to zastępca redaktora naczelnego PCh24.pl, autor wielu tekstów o tematyce katolickiej, społecznej i politologicznej. W internetowej telewizji PCh24TV prowadzi program „Prawy Prosty”. Jego twórczość to zawsze ambitna i dokładna diagnoza zyskujących na znaczeniu trendów rewolucyjnych oraz zarazem próba przewidzenia, jak głęboko mogą one przeniknąć do struktury społeczeństwa i Kościoła.

Tylko w ostatnim roku pisał on o intensywnej promocji za pomocą głównych kanałów medialnych patchworkowego modelu rodziny, który w marzeniach lewicowych elit ma zastąpić normalną rodzinę, opartą o małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz międzypokoleniowe więzi. W 2019 roku opisywał i szeroko komentował listy abpa Carla Vigano (które portal PCh24.pl przełożył na język polski i skomentował jako pierwszy).

Monitorował także tendencje zachodzące w polskim Kościele po zadekretowaniu przez władze pandemii koronawirusa. W „Prawym Prostym” rozmawiał o tym m.in. z ks. prof. Dariuszem Oko, red. Pawłem Lisickim, red. Łukaszem Warzechą.

Twórczość najbliższego gościa Klubów „Polonia Christiana” uwiarygadnia także niejednokrotnie ukazywana mu furia radykalnej lewicy. Przypomnijmy, że red. Karpiel był już podmiotem cenzorskiej „troski” środowisk wrogich Kościołowi. W 2019 roku lewicowi aktywiści, podburzani m.in. przez europosła Roberta Biedronia, intensywnie naciskali na właścicieli lokali wynajmowanych pod spotkania Klubów „Polonia Christiana”, by odwołali spotkania z tymże prelegentem, których tematyka rozwijała słowa abpa Marka Jędraszewskiego o nowej, „tęczowej zarazie".

Zapraszamy Państwa na spotkania Klubów „Polonia Christiana” zatytułowane „Kościół po koronawirusie”, które odbędą się:

- we Wrocławiu, we wtorek 6 października 2020 r. o godz. 18:00 (współorganizowane przez Civitas Christiana)

Miejsce: Civitas Christiana we Wrocławiu (współorganizator), ul. Kuźnicza 11-13, Wrocław, I piętro

 

Wstęp bezpłatny - ilość miejsc ograniczona, wstęp po dokonaniu elektronicznej rejestracji – należy wysłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko Uczestnika na adres email klub.pch.wroclaw@gmail.com i otrzymać wiadomość zwrotną z potwierdzeniem rejestracji.

Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

- w Ostrowie Wielkopolskim, w środę 7 października 2020 r. o godz. 18:00

Miejsce: ul. kard. Ledóchowskiego 4, sala parafialna przy konkatedrze w Ostrowie Wlkp.

Wstęp wolny.

 

 

PiotrSkarga.pl
Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.
Wielkoformatowa kampania propagująca przyjmowanie w sposób tradycyjny Najświętszego Sakramentu w katolickim kraju nie powinna budzić zdziwienia. Występując jako wierni świeccy zabieramy głos, upominając się o niezbywalne prawa wszystkich katolików. Czynimy to w sposób odpowiadający zaleceniom Kościoła, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami.
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.