Ksiądz profesor Tadeusz Guz gościem Klubu ,,Polonia Christiana”

2018-04-17 00:00:00
Ksiądz profesor Tadeusz Guz gościem Klubu ,,Polonia Christiana”
Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Olsztyna, Łomży i Białegostoku na spotkania z  wybitnym katolickim filozofem księdzem profesorem Tadeuszem Guzem. Tematem wystąpień będzie „Ideologia nowej lewicy jako zasadnicze wyzwanie dla Kościoła Świętego”.

Poniżej podajemy daty i miejsca spotkań Klubu „Polonia Christiana”.

22 kwietnia, godzina 18:00, Olsztyn, Izba Rzemiosła, ul. Prosta 38 (wejście schodami zewnętrznymi), wstęp wolny.

23 kwietnia, godzina 17:00, Łomża, ul. Akademicka 14, aula (s. 315) Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, wstęp wolny.

24 kwietnia, godzina 18:00, Białystok, Centrum Astoria, ul. Sienkiewicza 4, sala kolumnowa (wejście od Rynku Kościuszki, II piętro), wstęp wolny.

Święty Charbel Makhlouf – maronicki mnich i pustelnik z Libanu – pozostawił po sobie znakomity wzór duchowości, którego świat dzisiaj tak bardzo potrzebuje. Jego życie pełne było cnót, które pomogą każdemu z nas wzrastać w świętości, nawet w codziennej rutynie. Które z nich i w jaki sposób powinien wdrożyć w swoje życie każdy świadomy katolik?
Zostań Przyjacielem „Przymierza z Maryją”. Pomóż nam w rozwoju naszego pisma, aby stając się coraz bardziej atrakcyjne treściowo i wizualnie, przyciągało do Matki Bożej kolejnych naszych bliźnich. Już teraz zapoznaj się z misją i przywilejami naszej wspólnoty.
- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.