Liczba podpisów na stronie Protestuj.pl przekroczyła 77 tysięcy

2013-04-03 00:00:00
Liczba podpisów na stronie Protestuj.pl przekroczyła 77 tysięcy
Nie słabnie zainteresowanie protestem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi przeciwko popieraniu przez premiera Donalda Tuska projektu ustawy legalizującej związki partnerskie. Przeciwko działaniom premiera wypowiedziało się już ponad 77 tysięcy osób.

Dzięki naszym staraniom o proteście dowiedziała się duża część opinii publicznej. Znalazło to swój wyraz w sondażach, w których Polacy w większości opowiedzieli się przeciwko legalizacji związków homoseksualnych. Pod koniec marca znaczna część z zebranych już podpisów została złożona w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, o czym informowały największe ośrodki medialne. Mimo tego, premier oraz posłowie rządzącej partii nie porzucili skrajnych pomysłów i zapowiadają złożenie w Sejmie kolejnego projektu.

Do akcji „Nie dla związków partnerskich” dołączyć można wchodząc na stronę protestuj.pl.


PiotrSkarga.pl
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Filipem Musiałem – dyrektorem krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Brutalne wojny toczące się na Ukrainie, w Ziemi Świętej, w Afryce, dopiero co rozpoczęta wojna domowa w Meksyku czy mogący lada dzień nastąpić atak na Iran dobitnie pokazują, że grzeszna natura człowieka co rusz doprowadza do rozlewu krwi… Ratunkiem wobec tych trwających nieustannie konfliktów jest Królowa Pokoju – Najświętsza Maryja Panna. Wraz z nami proś Ją o pokój, biorąc udział w kampanii „Królowo Pokoju, oddaję się pod Twoją opiekę”!
Wyślij tradycyjne kartki z życzeniami wielkanocnymi do swoich bliskich, rodziny i znajomych i kontynuuj piękną katolicką tradycję. Eleganckie kartki wraz z kopertami otrzymasz od nas darmową przesyłką. Taka okazja – tylko teraz i tylko u nas! Skorzystaj z niej już dzisiaj! Zadzwoń pod numer 12 423 44 23 w godz. 9.00-15.00 albo wypełnij prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl.
W historycznych murach Akademii Zamojskiej — jednego z najważniejszych ośrodków polskiej myśli akademickiej oraz formacji elit Rzeczypospolitej — odbędzie się 4 marca 2026 roku konferencja naukowa zatytułowana „Konserwatywna Rosja. Fantasmagoria czy rzeczywistość?”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Akademie Zamojską stanowi próbę pogłębionej, rzetelnej i krytycznej refleksji nad zjawiskiem rosyjskiego konserwatyzmu — jego genezą, istotą oraz realnym znaczeniem dla polityki wewnętrznej Federacji Rosyjskiej i jej oddziaływania na wyobraźnię intelektualną części elit Zachodu.
Zapraszamy na spotkanie z Jan Strumiłowski, które odbędzie się 25 lutego o godz. 17.00 w kawiarni Stacja Dialog, mieszczącej się w budynku dworca Wrocław Główny przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 we Wrocławiu.