Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

2023-01-23 00:00:00
Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Kim jest Maryja? Dlaczego należy Jej się nasza cześć? I wreszcie, dlaczego, użyte w tytule spotkania, sformułowanie o "trudnych czasach"? Wszak trudne czasy są zawsze – nawet jeśli w życiu społecznym mamy okres względnego spokoju i prosperity, często mamy problemy osobiste, przeżywamy swój trudny czas. Maryja jest wówczas naszą pomocą, która zawsze prowadzi do jedynego rozwiązania naszych spraw – swojego Syna.


Redaktor Bogusław Bajor to przykład człowieka, który w swoim życiu doświadczył szczególnej opieki Matki Bożej. I dlatego też Osobie Matki Zbawiciela poświęcił dużą część swojej twórczości, jak np. książki: „Dar Maryi na trudne czasy. Historia najsłynniejszego medalika świata” (wspólnie z Piotrem Kucharskim), „Świadectwo Bożego Miłosierdzia” (wspólnie z Michałem Wikłem), „Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej”, „Nadzieja w Niepokalanej”. O potrzebie oddawania Jej należnej czci, o potędze łask, jakie potrafi dla nas wypraszać, czy też o samej Osobie Matki Bożej, której losy tak często przekłamuje się i wyśmiewa w publikacjach i mediach wrogich Kościołowi, nasz prelegent opowie już w czwartek 26 stycznia.

 

Warto też pamiętać o wielu interesujących artykułach i wywiadach, w których red. Bogusław Bajor pogłębiał tradycję i duchowość katolicką. Jako jednemu z nielicznych dziennikarzy, udało mu się – w ramach programu telewizyjnego „Niewolnik Niepokalanej” - spotkać z ojcem Mateuszem Kolbusem, przeorem Klasztoru Ojców Kamedułów na krakowskich Bielanach. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z nagraniem wideo tej rozmowy:

 

 

 

Krakowskie spotkanie z red. Bogusławem Bajorem w ramach Klubu „Polonia Christiana”, zatytułowane „Maryja – ratunek na trudne czasy” odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2023 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 (poziom -1, wejście przy Recepcji).

 

Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to „Plac Wolnica” oraz „Św. Wawrzyńca”. Przypominamy, iż na spotkania Klubów „Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

 

 

Klub Polonia Christiana - Bogusław Bajor


PiotrSkarga.pl

 

Pozbywamy się ostatnich złudzeń w zakresie deklarowanych i faktycznych celów tzw. agendy klimatycznej. Wszystkie projekty, takie jak Fit for 55, Zielony Ład, Krajowe Plany Odbudowy, mają swoje źródło ideologiczne w Agendzie Celów Zrównoważonego Rozwoju i zmierzają do rewolucyjnego przekształcenia świata na modłę neokomunistyczną. O tych gigantycznych zagrożeniach dla wolności i własności będzie w Jaśle mówił wiceprezes naszego Stowarzyszenia.
Klub „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim powraca do spotkań otwartych z udziałem znamienitych postaci ze świata nauki i kultury. Już w poniedziałek 4 marca naszym gościem będzie prof. Grzegorz Kucharczyk z niezwykle ciekawym wykładem na temat roli Niemiec w Europie.
Klub „Polonia Christiana” zaprasza na prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Czy na naszych oczach Kościół Powszechny zaczyna się dzielić na heterodoksyjne odłamy wiary?! Porozmawiajmy o tym już 6 marca w Radomiu.
Klub „Polonia Christiana” w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Elbląscy Patrioci, zapraszają na wyjątkowe spotkanie. Naszym gościem i zarazem prelegentem będzie legenda ruchu pro-life w Polsce: Mariusz Dzierżawski. Współtwórca Fundacji Pro – Prawo do życia będzie mówić m.in. o systemowych prześladowaniach pracowników i wolontariuszy fundacji oraz o zagrożeniach dla wolności słowa, które nabierają realnych kształtów pod rządami nowej proaborcyjnej większości parlamentarnej.
Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie ze współtwórcą i obecnym prezesem Instytutu Ordo Iuris - mecenasem Jerzym Kwaśniewskim. Już w czwartek 7 marca będziemy mówić o zagrożeniach jakie niesie ze sobą federalizacja Unii Europejskiej i nacisk zewnętrznych sił na Polskę. Czy nasze społeczeństwo jest gotowe, by stawić im czoła?