Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

2023-01-23 00:00:00
Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Kim jest Maryja? Dlaczego należy Jej się nasza cześć? I wreszcie, dlaczego, użyte w tytule spotkania, sformułowanie o "trudnych czasach"? Wszak trudne czasy są zawsze – nawet jeśli w życiu społecznym mamy okres względnego spokoju i prosperity, często mamy problemy osobiste, przeżywamy swój trudny czas. Maryja jest wówczas naszą pomocą, która zawsze prowadzi do jedynego rozwiązania naszych spraw – swojego Syna.


Redaktor Bogusław Bajor to przykład człowieka, który w swoim życiu doświadczył szczególnej opieki Matki Bożej. I dlatego też Osobie Matki Zbawiciela poświęcił dużą część swojej twórczości, jak np. książki: „Dar Maryi na trudne czasy. Historia najsłynniejszego medalika świata” (wspólnie z Piotrem Kucharskim), „Świadectwo Bożego Miłosierdzia” (wspólnie z Michałem Wikłem), „Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej”, „Nadzieja w Niepokalanej”. O potrzebie oddawania Jej należnej czci, o potędze łask, jakie potrafi dla nas wypraszać, czy też o samej Osobie Matki Bożej, której losy tak często przekłamuje się i wyśmiewa w publikacjach i mediach wrogich Kościołowi, nasz prelegent opowie już w czwartek 26 stycznia.

 

Warto też pamiętać o wielu interesujących artykułach i wywiadach, w których red. Bogusław Bajor pogłębiał tradycję i duchowość katolicką. Jako jednemu z nielicznych dziennikarzy, udało mu się – w ramach programu telewizyjnego „Niewolnik Niepokalanej” - spotkać z ojcem Mateuszem Kolbusem, przeorem Klasztoru Ojców Kamedułów na krakowskich Bielanach. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z nagraniem wideo tej rozmowy:

 

 

 

Krakowskie spotkanie z red. Bogusławem Bajorem w ramach Klubu „Polonia Christiana”, zatytułowane „Maryja – ratunek na trudne czasy” odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2023 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 (poziom -1, wejście przy Recepcji).

 

Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to „Plac Wolnica” oraz „Św. Wawrzyńca”. Przypominamy, iż na spotkania Klubów „Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

 

 

Klub Polonia Christiana - Bogusław Bajor


PiotrSkarga.pl

 

22 stycznia 1863 roku Manifestem wydanym przez Tymczasowy Rząd Narodowy w Warszawie ogłoszono wybuch powstania przeciw Rosji. Na Litwie Polacy chwycili za oręż 1 lutego 1863 roku. Po upadku powstania, jesienią 1864 roku, carska Rosja zintensyfikowała działania rusyfikacyjne, zniesiona została autonomia Królestwa Polskiego, a represje polityczne i gospodarcze znacznie osłabiły pozycję Polaków na Litwie i Żmudzi oraz na obszarach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy.
Siedemdziesiąt lat temu rozpoczął się proces kurii krakowskiej, który był brutalnym atakiem na Kościół Katolicki w Polsce, dokonanym z pobudek politycznych i mającym osłabić znaczenie Kościoła w komunistycznej Polsce. Niechlubną kartę zapisała wówczas część intelektualistów, którzy włączyli się w atak na duchownych i poparli represje komunistyczne.
Już w sobotę 28 stycznia 2023 r. na mieszkańców północno-zachodniej Polski czekać będzie atrakcja w postaci pokazów publicznych pierwszej odsłony serii „Władcy Świata”, poświęconej postaci Billa Gatesa. Jest to produkcja studia PCh24TV, której wyreżyserowania podjął się Piotr Relich. Twórca filmu będzie obecny na wszystkich tych pokazach.
W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.
Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.