Meksyk: biskup wywołuje zgorszenie wspierając homoseksualną organizację

2011-08-01 00:00:00
Meksyk: biskup wywołuje zgorszenie wspierając homoseksualną organizację


Ordynariusz meksykańskiej diecezji Saltillo, bp José Raúl Vera López będzie musiał wytłumaczyć się przed Stolicą Apostolską za wspieranie wspólnoty św. Aelreda, zrzeszającej homoseksualistów. O sprawie pisze portal LifeSiteNews, powołując się na meksykańskie media.

Członkowie tej grupy twierdzą, że są katolikami, ale dopuszczają jednocześnie aktywny homoseksualizm. Wspólnota, prowadzona przez amerykańskiego księdza Roberta Coogana, zachęca jedynie do utrzymywania relacji homoseksualnych z jednym partnerem lub partnerką.

Zdaniem LifeSiteNews, biskup oficjalnie wsparł i promował działalność kontrowersyjnej wspólnoty, głoszącej nauczanie sprzeczne z nauką Kościoła. O sprawie donosiła też szeroko hiszpańskojęzyczna katolicka agencja informacyjna ACI Prensa.

Według lokalnego dziennika „Zocalo" ordynariusz otrzymał telefon z Watykanu z prośbą o szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. – Muszę wyjaśnić rzeczy, odpowiedzieć na serię pytań z Watykanu, dotyczących mojej pracy z homoseksualistami – mówił gazecie.

Źródło: KAI

Komentarz PiotrSkarga.pl:
To gorszące zdarzenie z udziałem hierarchy kościelnego pokazuje dobitnie, w jakiej sytuacji jest dziś Kościół i świat. Dla katolika jest to wezwanie do jeszcze silniejszej modlitwy, ofiar i ufności, że Opatrzność Boża wyprowadzi Kościół z tego położenia. 

– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.