Missouri: większa presja na ośrodki aborcyjne

2010-09-27 00:00:00
Missouri: większa presja na ośrodki aborcyjne

W stanie Missouri przyjęto prawo, zgodnie z którym ośrodki aborcyjne będę musiały informować kobiety pragnące uśmiercić dzieci poczęte, że „aborcja zakończy życie odrębnego, żywego człowieka”.

Podobnie jak Południowa Dakota stan Missouri uznaje wyjątkowość życia człowieka od poczęcia. Zgodnie z nową poprawką, która weszła już w życie, personel ośrodka aborcyjnego musi poinformować kobietę chcącą zabić swoje dziecko, że w wyniku procedury aborcyjnej unicestwi się życie odrębnego człowieka. Informacja taka ma być podana 24 godziny przed „zabiegiem”. Kobieta ma także zapoznać się z obrazem USG przedstawiającym płód.

Inicjatorzy poprawki zwracają uwagę, że chcą ograniczyć liczbę dokonywanych w stanie aborcji nie poprzez jej utrudnianie, ale przez sam fakt, że kobieta będzie musiała przemyśleć swoją decyzję. Prawo zabrania także finansowania aborcji z powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Legislatorzy w Missouri pracują nad kolejnym projektem ustawy, która zabroni dokonywania aborcji po 20 tygodniu ciąży, gdyż w tym czasie dziecko poczęte odczuwa już ból.

Źródło: National CatholicRegister.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.