Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

2019-10-15
Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.

Nasi katoliccy bracia z Sudanu mają się z czego cieszyć, gdyż prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie można rozpocząć prace przy budowie dwóch kaplic filialnych w Piirciok i Kowic, wioskach należących do parafii w Yirol.

Z potrzebnych na ten cel 115 000 złotych w naszej zbiórce brakuje jeszcze 23 000! Mamy nadzieję, że uda się zebrać wymaganą kwotę - wszystko zależy jednak od ofiarności Darczyńców! Bardzo zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Prosimy także o upowszechnianie informacji dotyczących naszej akcji np. poprzez udostępnienie linku do strony: DlaSudanu.pl.

Uroczystości rozpoczęły się rano od procesji wiernych. Poprowadziły ją grupy parafialne oraz młodzież szkolna ubrana w charakterystyczne kolorowe mundurki. O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza św. w kościele parafialnym, sprawowana w intencji Ofiarodawców. Następnie uroczysty przemarsz wyruszył w kierunku Szkoły Podstawowej im. św. Daniela Comboniego, gdzie odbyła się świecka część uroczystości i wspólny posiłek.

Kolejną Mszę św. w intencji osób biorących udział w naszej akcji o. Krzysztof Zębik odprawi w Yirol już 8 grudnia 2019 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie to prawdopodobnie okazja do uroczystego zakończenia akcji zbiórki środków na budowę kaplic.


PiotrSkarga.pl
Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.