Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

2019-10-15
Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.

Nasi katoliccy bracia z Sudanu mają się z czego cieszyć, gdyż prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie można rozpocząć prace przy budowie dwóch kaplic filialnych w Piirciok i Kowic, wioskach należących do parafii w Yirol.

Z potrzebnych na ten cel 115 000 złotych w naszej zbiórce brakuje jeszcze 23 000! Mamy nadzieję, że uda się zebrać wymaganą kwotę - wszystko zależy jednak od ofiarności Darczyńców! Bardzo zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Prosimy także o upowszechnianie informacji dotyczących naszej akcji np. poprzez udostępnienie linku do strony: DlaSudanu.pl.

Uroczystości rozpoczęły się rano od procesji wiernych. Poprowadziły ją grupy parafialne oraz młodzież szkolna ubrana w charakterystyczne kolorowe mundurki. O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza św. w kościele parafialnym, sprawowana w intencji Ofiarodawców. Następnie uroczysty przemarsz wyruszył w kierunku Szkoły Podstawowej im. św. Daniela Comboniego, gdzie odbyła się świecka część uroczystości i wspólny posiłek.

Kolejną Mszę św. w intencji osób biorących udział w naszej akcji o. Krzysztof Zębik odprawi w Yirol już 8 grudnia 2019 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie to prawdopodobnie okazja do uroczystego zakończenia akcji zbiórki środków na budowę kaplic.


PiotrSkarga.pl
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.
Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.