Muzułmanie podpalili cerkiew, bo z nich zażartowano
2012-02-03 00:00:00
Mieszkańcy macedońskiego miasteczka Vevacni przekonali się, iż z muzułmanami żartów nie ma. Wyznawcy Mahometa spalili cerkiew po tym, jak w tradycyjnych zabawach karnawałowych pojawiły się postacie imama i kobiety w burce.
W Macedonii tradycje karnawału i zabaw z nim związanych są wyjątkowo długie – hucznie świętuje się z tej okazji już od 1400 lat. W tym roku wśród przebierańców był również imam i kobieta w burce. Macedońscy muzułmanie, którzy stanowią 30 procent społeczeństwa, uznali to za obrazę Koranu.
W odwecie zniszczyli 4-metrowy krzyż i podłożyli ogień pod zabytkową cerkiew. Strażakom udało się z niej uratować drogocenne ikony, ale dach świątyni spłonął doszczętnie – donosi Radio Watykańskie. Zwierzchnik macedońskich muzułmanów zaapelował do współwyznawców o nieuleganie prowokacjom i wezwał władze do ukarania karnawałowych przebierańców.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
– Tak wielka jest godność duszy, że każda ma ku obronie Anioła Stróża – zauważył pewnego razu św. Hieronim ze Strydonu, Doktor Kościoła, który zasłynął m.in. tym, że przetłumaczył Pismo Święte z greki i hebrajskiego na łacinę, tworząc tzw. Wulgatę.
– Do Apostolatu Fatimy należę od kilku miesięcy. Dlaczego podjąłem taką decyzję? Bo uważam, że Maryja nas do tego wzywa – mówi pan Stanisław, pochodzący z województwa lubelskiego.
– Jej medalik rozdawać, gdzie tylko się da: dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach – pisał sto lat temu o. Maksymilian Kolbe. Biorąc sobie te słowa do serca, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Dar Maryi”, propagującą Cudowny Medalik. Weź w niej udział!
Instytut Myśli Pro-Life wraz ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową tematycznie konferencję „The Ethical Frontiers of Biomedical Science”. Już 18 października w Krakowie – wstęp wolny!